Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Gasbedilen kadın öldürüldü!
0:00 / 0:00
DHA

Güvenlik kamerasına yansıyan dehşet saat 09.40'da bir holding binası önünde yaşandı. İddialara göre holdingin yönetim kurulu üyesi Sibel Koçan (41) ve yanındaki şirket çalışanı Aydın Mert'in, içinde 3 milyon 300 bin lira bulunan çanta ile şirket binasından çıkarak lüks cipe binecekleri sırada yanlarına bir araç yaklaştı.

DHA'nın haberine göre, silahlı 3 saldırgan para dolu çantayı almak istedi. Ancak Koçan direnince saldırganlar silahla ateş açtı. Koçan başından, Mert ise kolundan yaralandı. Sibel Koçan kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Polis, boş kovan ve araçta inceleme yaptı.

ARAÇ İKİZ PLAKA ÇIKTI

Bu arada kaçan saldırganların kullandığı aracın ikiz plaka olduğu belirlendi. Polis kaçan saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

Görgü tanığı Ayhan Morkoç, "Bir kadının vurulduğunu gördük. 3 el silah sesi duyduk. Arabaya bineceği sırada vurulmuş, pusu kurmuşlar herhalde" diye konuştu. Polis kaçan silahlı saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

ESKİ KOCASI İNTİHAR ETTİ

Bu arada Sibel Koçan'ın eski kocası Süleyman Aydın'ın olaydan birkaç saat sonra intihar ettiği öğrenildi. Kaldığı binanın 20'nci katından atlayarak intihar eden Aydın'ın aynı zamanda şirketin ortağı olduğu belirtildi. Aydın'ın cenazesi incelemenin ardından Adli Tıp'a kaldırıldı.

GASP DEHŞETİ KAMERADA

Yaşanan silahlı gasp dehşeti güvenlik kamerasına yansıdı .Görüntülerde Sibel Koçan ve yanındaki Aydın Mert'in yanında hafif ticari araç duruyor. Araçtan 2 kişi iniyor. Direksiyon da ise diğer saldırgan yer alıyor. 2 kişi araçtan inerek para dolu çantayı almaya çalışıyor. Bu sırada gaspçılarla Sibel Koçan ve yanındaki kişi arasında arbede yaşanıyor. Saldırganlar ateş ettikten sonra çantayı alıp kaçıyor.

PANİK ANLARI KAMERADA

Bu arada gasp dehşetinin hemen sonrası yaşanan panik anları ve vurulan kadının ambulansla hastaneye kaldırılması bir vatandaşın cep telefonu ile görüntülendi. Görüntülerde yaşanan panik ve bağrışmalar yer alıyor. Vatandaşlar yerde yatan yaralı kadına yardıma koşarken bir yandan ambulansa haber verdikleri görülüyor. Gelena ambulansla yaralı kadını hastaneye götürülüyor.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.