Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa 'Ören Bayan' cinayetinde kan donduran ifadeler! 'Ören Bayan' cinayetinde soğuk kanlı itiraf

    Ören Bayan'ın eski sahiplerinden Jak Karako ve eşi Georgia Karako'nun öldürülmelerine ilişkin davanın görülmesine başlandı. Duruşmada ifade veren sanık Farkhodjon Yusupova, soğukkanlı bir şekilde Karako çiftini çekiçle öldürdüğünü itiraf etti.

    22 Ağustos 2014'te, 77 yaşındaki Jak Karako ve eşi 69 yaşındaki Georgia Karako, Ortaköy'de oturdukları lüks sitedeki evlerinde bıçaklanarak öldürülmüş şekilde bulunmuştu. Soruşturma kapsamında Karako çiftinin yardımcıları Özbek çift Fakhodjon Yusupova ve Gulbakhor Yusupova gözaltına alınarak tutuklanmıştı.

    Suçlarını itiraf eden çift için "tasarlayarak iki kişiyi öldürmek" suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet ve "hırsızlık" suçundan ise 7 yıla kadar hapsi istenmişti.

    İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmesine başlanan davada tutuklu sanıklar Fakhodjon Yusupova ve eşi Gulbakhor Yusupova hazır bulundu.

    Duruşmada Karako çiftinin çocukları Raika Kamhi ve İzzet Karako'da müşteki olarak yer aldı. Yaklaşık 4 ay boyunca yanında çalıştıkları Karako çiftini çekiçle öldürdüğünü soğukkanlı bir şekilde itiraf eden sanık Farkhodjon Yusupova olay gününü şöyle anlattı: "Bir gece Georgia Hanım tamir aletlerini alıp yukarı çıkmamı istedi. Ben başımın ağrıdığını belirterek ve yarın yapabilir miyiz diye sordum. Beni tersledi. Bana küfürler edince ben de ona ettim. Sonra Georgia hanım bana vurmaya başladı. Ben de onu ittim. Sonra Jack Bey bir alt kattan yanımıza geldi. Georgia hanıma neler olduğunu sordu. Georgia hanım benim işimi yapmadığımı söyleyince Jack bey eşyalarımı toplayıp gitmemi, eşimi daha sonra göndereceklerini söylediler" dedi.

    "ÇEKİÇ PARAMPARÇA OLANA KADAR KAFASINA VURDUM"

    Bunun üzerine eşini kıskandığını, iki aylık maaşı ile pasaportunu istediğini belirten Farkhodjon Yusupova, "Jack Bey bana saldırdı. Ben de kendisine yumrukla saldırınca yere düştü. Ayağına tekme attım. Georgia hanım arkamdan bana çekiçle birkaç kez vurdu ve ben kendimde değildim. Çekici elinden alarak Georgia Hanımın kafasına vurmaya başladım. Çekiç başında paramparça olunca bıraktım" dedi.

    "KENDİMİ KONTROL EDEMİYORDUM"

    Daha sonra Jack Karako'nun kendisine tornavidayla saldırdığını öne süren Yusupova, "Onun ellerinden kurtuldum. Yerdeki bir başka tornavida ile ben Jack Beye saldırdım. Sonra korkup mutfağa indim. Bir bıçak alıp yukarı çıktım. Merdivenin başında Jack Beyi gördüm. Merdivenlerden düşerken Jack Bey bana elindeki tornavidayla saldırdı ancak isabet etmedi. Benim bir elimde bıçak diğer elimde tornavida vardı. Bıçakla Jack beyin omzuyla boyun arasına birkaç kez saldırdım. O esnada elim kesildi. Çok korkunç bir andı. Kendimi kontrol edemiyordum. 5'inci katta olduğumuzu ve onları öldürdüğümü anladım. Odaya tekrar girdiğimde Georgia hanım dolaba tutunuyordu. 'Bize ne yaptın pislik' dedi. Bunun üzerine sinirlenip Georgia hanıma tekrar saldırdım. Yere düştü. Elimdeki aletleri yere attım. Jack bey odaya gelmişti. Oda içeri girdi ve yere düştü" diye konuştu.

    "MEMLEKETE DÖNÜNCE AKRABALARA HEDİYE VERİRİM DİYE ALTIN DA ÇALDIM"

    Eşinin bu olayların hiçbirinden haberi olmadığını öne süren Yusupova, "Olayların ardından eşimin yanına bodrum katına indim. Olanları anlattım. Bana polisi aramamız gerektiğini söyleyince, 'polise haber verirsen seni de öldürürüm' dedim. Eşime, valize eşyalarımızı koymasını söyledim. Ben de olayın yaşandığı odaya çıktım. Maaşımı ve pasaportumu bulamayınca maktüllerin çantası ve cüzdanına baktım. İkisinden toplamda 500 dolar civarında para vardı. Sonra bir bavula maaşımı karşılayacak kadar altın ve gümüş eşya koydum. Valizlerde boş yer kalınca memlekete gidince hediye veririm diye birkaç eşya daha koydum" ifadelerin kullandı.

    "AKLIMA FANTASTİK BİRŞEY GELDİ, DOĞALGAZ BORUSUNU KESTİM"

    Olayın ertesi sabahı eşinin taksi çağırdığını ve valizleri taksiye yerleştirdiklerini anlatan Yusupova, "Valizleri yerleştirdikten sonra aklıma fantastik bir şey geldi. Evi yakmak istedim. Tekrar eve dönüp doğalgazı açtım ve boruyu kestim. Yangın çıksın diye ampulü de yanık bırakarak evden ayrıldım. Eşime sigara mı evde unuttuğumu söyledim. Eşimin bu olaylarla hiçbir bağlantısı yok. Çok pişmanım, Karako ailesinden özür diliyorum" dedi.

    Bunun üzerine Karako çiftinin kızı Raika Kamhi sanığa pislik diyerek bağırınca mahkeme başkanı tarafından uyarıldı. Duruşmada daha sonra ifade veren Gulbakhor Yusupova ise eşinin ifadesinin doğru olduğunu cinayetle kendisinin ilgisi olmadığını iddia etti.

    Karako çiftinin kendilerine kötü davrandığını iddia eden Gulbakhor Yusupova, "Zaman zaman eşimle Karako çifti arasında yüksek sesle tartışmalar yaşandı. Olay günü de yukarıdan bağrışmaları duydum. Bir süre sonra eşim geldiğinde elinin sargılı olduğunu gördüm. Eşim bana, "kaza olduğunu söyledi. Ambulans çağıralım dedim ısrar edince olayı anlattı. Polise gitmemiz gerektiğini söyleyince 'seni öldürürüm' dedi" diye konuştu.

    Şikayetçi Karako çiftinin oğlu İzzet Karako, sanıkların söylediği gibi bir kötü muamele olmadığını söyledi. Sanıkların çelişkili ifade verdiğini de belirten Karako, şikayetçi olduklarını kaydetti. Tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına karar veren mahkeme duruşmayı erteledi.

    İHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ