Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa 23 Nisan tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor

    23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, başta Ankara olmak üzere tüm yurtta törenler düzenleniyor. Çok sayıda vatandaş da çocuklarıyla birlikte Anıtkabir'i ziyaret ediyor.

    Başkentteki kutlamalar çerçevesinde Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı başkanlığındaki heyet, Anıtkabir'i ziyaret etti.

    Bakan Avcı, heyetteki Türk bayrağı taşıyan öğrencilerin ellerinden tutarak Aslanlı Yol'dan geçti. Daha sonra Avcı ve beraberindekiler, Atatürk'ün mozolesine çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okudu.

    Buradan, Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Avcı, Anıtkabir özel defterine şunları yazdı:

    "Ulusal egemenliğin, kayıtsız şartsız millete verilişinin 95. yıl dönümünü kutlamak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın coşku ve heyecanını paylaşmak için, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızla birlikte Başöğretmen Atatürk'ün huzurundayız. Her alanda olduğu gibi eğitim alanında da muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak için açtığı yolda var gücümüzle ilerliyor ve Başöğretmenimizi sevgiyle anıyoruz."

    Bakan Avcı, Anıtkabir özel defterine yazdıklarını, yanındaki öğrenciye okuttu.

    Bu arada, Anıtkabir merdivenlerinde Bakan Avcı'ya öğrenciler tarafından çiçek verildi. Bakan Avcı, çiçekleri veren öğrencilere teşekkür ederek, onlarla fotoğraf çektirdi.

    İSTANBUL'DAKİ KUTLAMALAR

    İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Taksim'deki Cumhuriyet Anıtı'na çelenk sundu.

    Yağmur altından gerçekleşen törende, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

    Daha sonra törene katılan öğrencilerin yanına giden Yıldız, çocukların üşümemesi için programı çok kısa tuttuklarını söyledi.

    Çocuklarla Maltepe'de gerçekleşecek etkinliğe gideceklerini belirten Yıldız, "Bugün iki bayramı bir arada yaşıyoruz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Regaip kandili. Her ikisini de kutluyorum" diye konuştu.

    AA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ