Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin G20'de biraraya geldi

    Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus lideri Putin ile bir araya geldi. İkili arasındaki görüşme 55 dakika sürdü. Liderlerin gündeminde Fransa'daki terör saldırıları, IŞİD, ve Suriye vardı.

    Antalya Belek'te devam eden ve Türkiye'nin dönem başkanlığını yaptığı G20 Liderler Zirvesi çerçevesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü. Görüşmeye Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da katıldı.

    "TÜRKİYE TERÖRÜN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIDIR"

    Cumhurbaşkanı Erdoğan G20 çalışma yemeği ile ilgili açıklama yaptı. Rus lideri ile yaptığı görüşmede Erdoğan, PKK-PYD-DAİŞ'in terör örgütü olduğunu vurgularken bunların birbiri ile mücadele etmeleri terör örgütü oldukları gerçeğini değiştirmeyeceğini, ülkeler arasında işbirliği, bilgi ve istihbaratın daha da güçlendirmesi gerektiğini belirtti.

    Erdoğan, "Türkiye terörün her türlüsüne karşıdır ve terörle mücadele konusunda kararlıdır" dedi. Görüşmede Paris'teki terör saldırıları ele alınırken terörün küresel bir sorun olduğu vurgulandı.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ