Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

GAZETE HABERTÜRK

Sarıyer Belediyesi ve İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği, 13 Mart’taki Ankara saldırısında yaşamını kaybeden ODTÜ öğrencileri Ozan Can Akkuş ve Berkay Baş nezdinde saldırıda yaşamını yitirenler için fidan dikimi etkinliği gerçekleştirdi.

Etkinlikte ayrıca barışın ve umudun gelecek kuşaklarca anılması için saldırıda hayatını kaybedenlerin anısına heykeltraş Ali Abayoğlu tarafından yapılan “Feryat” adlı anıtın açılışı da gerçekleştirildi.

Sarıyer Kilyos yolu üzerindeki ormanlık alanda yapılan fidan dikimi ve anıt açılışına, yaşamını yitiren öğrencilerden Ozan Can Akkuş’un babası Nuri Akkuş ve Berkay Baş’ın ağabeyi Tolga Baş da katıldı. Açılış töreninde ODTÜ- MİST Yönetim Kurulu Başkanı Yener Aydın ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yaptıkları konuşmalarda teröre karşı barışın, sevginin, bilimin ve eşitliğin sesini vurguladı.

Geride kalan yakınlara ‘Başınız sağolsun’ demenin kolay olduğunu ancak asıl acının ve sızının aileler tarafından duyulduğunu ifade eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Saygıyla andığımız 3 fidanımız vardı, şimdi 5 oldu. Acıları dindiremeyiz ancak yok olan canlar adına diktiğimiz fidanları koruyup gözeteceğimizden emin olun. Terör belasını gerçekleştirenleri de bu belayı güzel ülkemizin başına musallat edenleri de birlik beraberliğimizle ortadan kaldıracağız” diye konuştu.