Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural'a, "Oktay Bey ses tonuyla, vücut diliyle bir özgüvene işaret etse de içerik açısından zıngır zıngır sallanıyor. Neden cevap verme ihtiyacı duyuyor, üzerine mi alınmış, ateş olmayan yerden duman çıkmıyor muymuş yoksa?" dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Parlamentoda siyasi kulislerin, duyumların son derece önemli olduğunu ifade ederek, "Bunların sorulması, konuşulması, bunlarla ilgili pozisyonların ve gerçekleşmesi durumundaki olası tepkilerin tarif edilmesi kadar doğal bir şey yoktur" dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamaların bir kulis bilgisinden daha fazla olduğunu öne süren Özel şunları söyledi: "MHP hakkındaki kulisler çok da böyle gerçekliğe uzak kulisler olmuyor ve o çıkan kulislerin birkaç gün sonraki buldukları karşılık siyasette, özellikle öyle bir dönemdeyiz ki AKP belli sayıda milletvekilini ikna ederse bir Anayasa değişikliğini gündeme getirebilecek. O yüzden de bu duyumların irdelenmesi , değerlendirilmesi dikkat çekilmesi, buna göre pozisyon tutulması, açıklama istenmesi kadar doğal bir şey yoktur. Ama enteresan olan MHP'nin kurumsal kimliğinden bir açıklama yok. Grup Başkanvekilinden bir açıklama yok. Müstafi Grup Başkanvekili çıkıp bu iddialara yanıt veriyor. Neden gerekti? Gerekiyorsa Grup Başkanvekili verir açıklamayı. Eğer gözünüz arkadaysa o makamı niye boşalttınız?"

"MHP'nin Grup Başkanvekilliğinden kopmuş birisinin üslubu, tarzı, kullandığı kelimeler en hafif deyimiyle bu görevi yürütmüş olan birisine yakışmamıştır" diyen Özel, "Oktay Bey ses tonuyla, vücut diliyle bir özgüvene işaret etse de, içerik açısından zıngır zıngır sallanıyor. Neden cevap verme ihtiyacı duyuyor, üzerine mi alınmış? Ateş olmayan yerden duman çıkmıyor muymuş yoksa." değerlendirmesini yaptı.

CHA