Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Güvenliğin sağlanmasının zaruri olduğu Türk Silahlı Kuvvetler (TSK), Milli İstihbarat Teşkilat (MİT) Müsteşarlığı ve emniyet güçlerine ait konutlarda kamera, cihaz, sistem, makine ve teçhizatın tedarik, kurulum, işletme, bakım ve onarım ile yenilenme giderleri kamu kurum ve kuruluşlarınca karşılanacak.

Kamu Konutları Kanunu kapsamındaki kamu kurum ve kuruluşlarının yurt içinde ve dışında bulunan konutlarıyla ilgili esaslarda değişikliğe gidildi.

Maliye Bakanlığının "Milli Emlak Genel Tebliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği" Resmi Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

Buna göre konutlarda oturanlarca karşılanacak giderler arasından "güvenliğinin sağlanmasının zaruri olduğu Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet güçlerine ait konutlarda bulunan çevre emniyeti kamera sisteminin bakım ve onarımı" çıkarıldı.

Kamu kurum ve kuruluşlarınca karşılanacak giderler listesine de güvenliğin sağlanmasının zaruri olduğu Türk Silahlı Kuvvetler, MİT Müsteşarlığı ve emniyet güçlerine ait konutlarda kamera, cihaz, sistem, makine ve teçhizatın tedarik, kurulum, işletme, bakım ve onarım giderleri ile yenilenme giderleri eklendi.

Ayrıca emniyetin sağlanması amacıyla her türlü nizamiye ve ani müdahale kuvveti binası, giriş kapısı, çevre emniyet duvarı, nöbet kulesi ve kulübesi yapım, işletme, bakım ve onarım giderleri de kamu kurum ve kuruluşlarınca karşılanacak.

AA