Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTURK.COM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısıyla ilgili olarak, "Kandan beslenen herkese lanet olsun" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Twitter'dan havalimanı saldırısını kınadı.

Kılıçdaroğlu, "Atatürk Habalimanı'nda gerçekleşen alçak saldırıda kaybettiğimiz canlara Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Terör bir insanlık suçudur. Kandan beslenen herkese lanet olsun! Tüm Türkiye'ye bu acı süreç bitene kadar sabır diliyorum" dedi.

DEVLET BAHÇELİ: AZAP VE ZULÜMDÜR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter'dan Atatürk Havalimanı saldırısıyla ilgili açıklama yaptı.

Bahçeli şunları söyledi: 

"Katiller, İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalini dün akşam kana buladılar. Kayıp ve yıkımın bilançosu maalesef çok ağırdır. Otomatik tüfek ve bombalarla masum insanlarımıza saldıran alçaklar, 36 kişinin ölümüne, 147 kişinin yaralanmasına neden oldular. Acımız tarifsiz ve benzersizdir. Ramazan’da, bayram öncesinde, Kadir Gecesi’ne kısa süre kala, vahşilerin sahneye çıkması azap ve zulümdür. İnsanlıktan zerre kadar nasiplenmemiş canavarları ve menfur saldırılarını, aynı zamanda teröre arka çıkan karanlık odakları lanetliyorum.

İstanbul’daki terör saldırısında hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı dilerim. Tüm yaralılarla şifalar temennisiyle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Türk milleti terörizmin zehirli, zelil ve zillet emellerine göz yummayacaktır. IŞİD, PKK veya destekçileri Türkiye’yi asla çözemeyeceklerdir. Bugünlerde daha fazla birliğe, beraberliğe, saflarımızı sıkı tutmaya ihtiyacımız vardır. Düşmanları sevindirmeyelim, hainleri güldürmeyelim. Zor günler milli birlik ve dayanışma ruhuyla aşılacaktır. Hükümet terörün kökünü kurutmak, gövdesini çürütmek için artık her şeyi yapmalıdır."

HDP: LANETLİYORUZ

HDP'den yapılan açıklamada Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı kınandı. Eş Genel Başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ imzasıyla yayınlanan metinde, "Lanetliyoruz" denildi.

HDP, Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıyı kınayan bir metin yayınladı.

"Lanetliyoruz" denilen metinde, "Yaşamını yitiren insanlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Dış politikasını çetelere destek üzerinden kuran, halen 'El Nusra neden terörist oluyormuş' diyen bir zihniyet yaşananların da sorumlusudur. Bu iktidar Türkiye’ye istikrar ve huzur getirme özelliğine sahip değildir" ifadelerine yer verildi.