Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim Ön Lisans düzeyinde gerçekleştirilecek olan sınav için adaylar hazırlık içinde. Peki 2016 KPSS Ön Lisans başvuruları ne zaman başlıyor? Tüm detaylar haberimizde...

2016 KPSS ÖN LİSANS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde 22 Ekim Cumartesi günü yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için adaylar, başvuruların ne zaman başlayacağını araştırıyor. Merakla beklenen başvurular ÖSYM'nin 2016 sınav takviminde yer alan bilgiye göre, 09-24 Ağustos 2016 tarihleri arasında alınacak.

Bir adayın hem 2016-KPSS Lisans'a hem de 2016-KPSS Ortaöğretim/Önlisans'a katılması mümkün değildir. 2016-KPSS Lisans'a başvurmuş adayların 2016-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans'a başvuru yapmaları sistem tarafından engellenecektir.

2016-KPSS (ÖABT)NE ZAMAN?

Kamuda öğretmen olmak için çalışıp çabalayan adaylar, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ile Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavlarından aldıkları puanları birleştirerek atama puanlarını elde edecekler. 24 Temmuz'da yapılması planlanan fakat 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminin ardından tarihi ertelenen KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavı için adaylar hazırlık içinde. Yeni takvime göre, KPSS (ÖABT) sınavı 20 Ağustos 2016 Cumartesi günü saat 09.30’da yapılacak.