Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İstanbul Çekmeköy'de, belediye otobüsünde, şort giydi diye hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan sanık Abdullah Çakıroğlu'nun serbest bırakılmasına Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti.

Çakıroğlu'nu tahliye eden 40. Asliye Ceza Mahkemesi dosyayı incelemesi için nöbetçi ağır ceza mahkemesine gönderecek. Çakıroğlu'nun tutuklanıp tutuklanmayacağına mahkeme karar verecek.

Cumhuriyet Başsavcı Vekili Abdurrahman Üşenmez tarafından hazırlanan itiraz dilekçesinde:

''Sanığın mevcut delil durumu ve sanığın üzerine atılı suçların yasada öngörülen hürriyeti bağlayıcı cezaların alt ve üst sınırları gözetilerek sanığın tahliyesine karar verilmiş ise de, sanığın üzerine atılı suçların niteliği, hakkında var olan delil durumu, atılı suçlara ilişkin hürriyeti bağlayıcı cezaların süresi, tutuklu kaldığı süre ve delillerin tamamen toplanmamış olması hep birlikte değerlendirildiğinde sanık hakkında verilen tahliye kararının kaldırılarak sanığın atılı suçlardan Ceza Muhakemesi Kanununun 100 ve devamı maddeleri uyarınca itirazen tutuklanmasına karar verilmesi kamu adına talep ve mütalaa olunur'' ifadelerine yer verildi.

Kurthan DEMİR / İSTANBUL