Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, Yazıcıoğlu'nun kazada ölmediğini, infaz edildiğini iddia etti. Helikopterin sert inişi sonrası, bölgeye gönderilen ekibin Yazıcıoğlu'nu öldürdüğünü iddia eden Dilipak, ölmeden önce BBP liderinin iki rekat namaz kıldığını söyledi.

"SENİN BİLDİKLERİNİ RÜYAMDA GÖRSEM DUDAĞIM UÇUKLAR"

Katıldığı bir konferansta Muhsin Yazıcıoğlu'nu anlatan Dilipak, şunları söyledi:

''Muhsin Yazıcığlu helikoptere binmeden önce aradığı bir gazeteci var, o da benim. Dedim bak başkanım, biz bu dünyada yaptıklarımızın hesabını vereceğiz ama yapmamız gerekip de yapmadıklarımızın da hesabını vereceğiz. Söylediğimizin ve söylemediğimizin hesabını vereceğiz. Sen bazı şeyler biliyorsun, ben bilmiyorum. Senin bildiklerini rüyamda görsem dudağım uçuklar."

"2 REKAT NAMAZDAN SONRA İNFAZ EDİLDİ"

Sözlerine, ''Yazıcıoğlu'nun helikopteri düşmedi" diye devam eden Dilipak, BBP liderinin ölümüyle ilgili çok çarpıcı iddialarda bulundu. 

Dilipak, şöyle konuştu:

"Helikopteri düşmedi, sert iniş yaptı. Daha sonra helikopterle gelen bir tim Yazıcığlu'nu infaz etti. İnfaz için gelen helikopter kırıma uğradı. Arkasından Malatya'dan iki helikopter kalktı. Ardından da Akdeniz'de bulunan bir Amerikan gemisinden helikopter kalktı, geldi ve ondan sonra o da üssüne döndü. Bu işin içinde Amerika, İngiltere ve siviller var. Muhsin Başkan, sağ olarak 2 rekat namaz kıldıktan sonra infaz edildi.''

"ÇENESİ AYRILAN BİRİ 45 DAKİKA NASIL KONUŞUR?"

Abdurrahman Dilipak, gündem yaratacak bu iddiasıyla ilgili Habertürk TV'de Veyis Ateş'in hazırlayıp sunduğu 'Gece Yarısı' programına telefonla bağlanarak, Ateş'in sorularını da yanıtladı. "Bu bilgiler, Yazıcıoğlu'nun yakınlarından ve ailesinden aldığım bilgilerdir" diyen Dilipak, kazada hayatını kaybeden İHA Muhabiri İsmail Güneş'e de atıfta bulunarak, "Kazadann sonra Güneş 45 dakika telefonla konuştu. Ama Güneş'in çenesinin ortadan ikiye bölündüğü söylendi. Çenesi ortadan ikiye ayrılan biri, telefonda 45 dakika nasıl konuşur" dedi.