Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kayseri'de lise son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki F.Ş.'nin yumruklu saldırısının ardından yere düşürerek başını kaldırıma çarpan okulun müdür yardımcısı 59 yaşındaki Mehmet Aktaş, yoğun bakıma alındı.

Olay, merkez Melikgazi İlçesi Selimiye Mahallesi Seyyid Burhaneddin Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde dün saat 13.00 sıralarında meydana geldi.

Teknik Müdür Yardımcısı Mehmet Aktaş, Cuma namazı için okuldan ayrıldığı sırada 12'nci sınıf öğrencisi F.Ş. önünü kesti. F.Ş., doktordan aldığı istirahat raporunu Mehmet Aktaş'a vermek istedi.

Müdür yardımcısı Aktaş, öğrenci işlerinden sorumlu olmadığını belirterek, raporu öğrenciye uzattı. Bunun üzerine çıkan tartışma sırasında F.Ş.'nin Aktaş'a yumruk attığı öne sürüldü. Mehmet Aktaş, yere düşünce başını kaldırıma çarptı.

Baygınlık geçiren müdür yardımcısı, çağrılan ambulansla Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Yapılan müdahalede beyin kanaması geçirdiği belirlenen Mehmet Aktaş, ameliyata, daha sonra yoğun bakıma alındı. Gözaltına alınan F.Ş.'nin polis merkezinde verdiği ifadede, şöyle dedi:

"Öğretmenim istirahat raporunu görünce bana kızıp, hakaret etti. Daha sonra da raporu yırtıp, attı. Yakama yapışınca, ben de ona yumruk attım. Okulda çalışan görevliler de beni dövdü."

Polis, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

DHA