Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Eğitim İstanbul'da okullar tatil mi? 1 Mart Perşembe İstanbul'da okul tatil edildi mi?

    İstanbul'da etkili olan kar yağışı, şehrin büyük bölümünü beyaza bürüdü. Kar yağışı sonrasında öğrenciler ve veliler, İstanbul'da okulların tatil olup olmadığını araştırıyor. Konuyla ilgili olarak dün İstanbul Valisi Vasip Şahin bir açıklama yapmıştı. Peki İstanbul'da okullar tatil mi? 1 Mart Perşembe İstanbul'da okullar tatil edildi mi?

    İSTANBUL'DA OKULLAR TATİL Mİ (1 MART 2018)

    Kar yağışıyla birlikte öğrenciler İstanbul'da okulların tatil olup olmadığını araştırmaaya başladı. Ancak konuyla ilgili olarak İstanbul Valiliği'nden veya İstanbul Valisi Vasip Şahin'den herhangi bir tatil açıklaması gelmedi.

    İstanbul Valisi Vasip Şahin, kendilerine gelen meteorolojik tahmin bilgilerine göre, kar yağışının ulaşımı ve eğitimi aksatacak bir noktada ve ağırlıkta olmayacağını belirterek, "Onun için şu anda tatil gibi bir konu gündemimizde değil." dedi.

    REKLAM

    İstanbul Valisi Vasip Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul'da etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle okulların tatil edilebileceği beklentisine girilmemesi gerektiğini söyledi.

    İstanbul'daki yağışların çok etkili olmayacağını vurgulayan Şahin, "Biz daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda öncelikle meteorolojik tahminleri alarak ona göre hareket tarzımızı belirliyoruz. Bize bugün itibarıyla gelen meteorolojik tahmin bilgileri, kar yağışının öyle ulaşımı ve eğitimi aksatacak bir noktada ve ağırlıkta olmayacağı şeklinde. Onun için şu anda tatil gibi bir konu gündemimizde değil." dedi.

    Sosyal medyada yüz binlerce öğrenci tarafından takip edildiği ve okulların tatil durumuna ilişkin çok sayıda mesaj aldığının hatırlatılması üzerine Vali Şahin, "Burada bizim amacımız öncelikle çocuklarımızın eğitiminin aksamamasıdır. Özellikle de küçük çocuklarımızın eğitimlerinden geri kalmamalarıdır. Tabiat şartları eğitimi ikinci plana atacak derecede zorlaşırsa ve çocuklarımızın can ve mal güvenlikleri noktasında tatil yapılmasını icap ettirecek olursa biz o kararı da (tatil) almaktan çekinmiyoruz." diye konuştu.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ