Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika Kılıçdaroğlu'ndan son dakika Külliye açıklaması: Doğrudur

    Gazeteci Rahmi Turan'ın, CHP'li bir ismin 9 Kasım'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüştüğü yönündeki iddiası üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "CHP üzerinde, Erdoğan'ın CHP'yi dağıtmak için, kendi için kavgalı diye algı yaratmak istiyor. Elinden gelen her şeyi yapıyor. Devletin en kilit noktasında isimleri devreye soktuğunu biliyorum. Bunu okuduğumda doğrudur dedim. İsim vermek istemem" dedi.

    Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde CHP'li bir ismin görüştüğü iddialarını yanıtladı.

    REKLAM

    "İSİM VERMEK İSTEMEM"

    "Ben şaşırmadım" diyen Kemal Kılıçdaroğlu, "Zaten CHP'yi nasıl dağıtırız, nasıl kendi içinde kavga çıkar diye ekipleri var. Arkadaşlarıma söyledim, partililere söyledim. Önümüzdeki süreçte yine yumrukların atıldığı süreçler yaşatmak istiyorlar. Barış Pınarı Harekatı zamanındaittifakı nasıl dağıtırım peşinde. CHP üzerinde, Erdoğan'ın CHP'yi dağıtmak için, kendi için kavgalı diye algı yaratmak istiyor. Elinden gelen her şeyi yapıyor. Devletin en kilit noktasında isimleri devreye soktuğunu biliyorum. Bunu okuduğumda doğrudur dedim. İsim vermek istemem" ifadelerini kullandı.

    "ERDOĞAN NİYE SUSUYOR?"

    Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklama yapmadığını dile getiren Kılıçdaroğlu, "Bu haberle madem Türkiye çalkalandı, Erdoğan niye konuşmuyor? Yok kimseyi davet etmedim, kimseyle konuşmadım diye niye demiyor? Erdoğan'a açık ve net olarak soruyorum, bu haber doğru mudur, yanlış mıdır? Her konuda konuşuyor. Herkes konuşuyor, sadece susan Erdoğan" dedi.

    "ÖZ ELEŞTİRİYSE, ÖZ ELEŞTİRİ"

    CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin bir dönem gereksiz bir süreç içinde kutuplaştığını belirterek, şunları söyledi:

    "Bizim, bir kabahatimiz oldu, CHP'nin, onu da söyleyeyim rahatlıkla. Öz eleştiriyse, öz eleştiri. Biz, bir başörtüsü meselesini Türkiye'nin bir numaralı sorunu haline getirdik. Oysa kadının kılık kıyafeti bizi hiç ilgilendirmez. Bizi ne ilgilendirir? O kadının mutfağında, evinde huzur var mı, çocuğunun işi gücü var mı, kız çocuğu üniversiteye gidiyor mu? Biz bununla ilgilenmek zorundaydık ve bununla ilgilendik. Ben, dönemin YÖK Başkanına telefon ederek, başörtülü kız öğrencilerin üniversitelere alınmamasının doğru olmadığını söyledim. O da bir genelge yayımladı, açıklama da yaptı, 'Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklama üzerine biz bu yasağı kaldırıyoruz.' diye. Bunu herkes biliyor üç aşağı beş yukarı.

    Bütün bu sorunlar çözülmüşken, başörtüsü olayı Türkiye'nin gündeminden çıkmışken, bazı provokatörler ortaya çıkmaya başladı. Hiç gereksiz, caddede yürüyor bir kadın, başı açık bir kadın başörtülü bir kadına vurmaya çalışıyor. Neden? Hangi gerekçeyle? Onun için dedim, 'Üzülmeyin, üzülürseniz provokatörün ekmeğine yağ sürersiniz. Asla üzülmeyin ve moralinizi bozmayın.' Bütün vatandaşlarıma seslenmek istiyorum: Kadın kardeşlerimiz nasıl giyinirlerse giyinsinler, onlara saygı göstermek bizim görevimizdir. Ben ve benim partim, onların sorunlarına çözüm bulmak için onların emrindedir. Ekonomik sorunları olabilir, işsizlik sorunları olabilir, başka sorunları olabilir, bunlara çözüm üretmek de benim boynumun borcudur."

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ