Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya SON DAKİKA | İngiltere Kraliçesi Elizabeth tıbbi gözetim altına alındı! Kraliçe Elizabeth'in son sağlık durumu nasıl, ne oldu?

    Buckhingam Sarayı, 96 yaşındaki İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in hastaneye kaldırıldığını duyurdu. Yapılan açıklamada "Doktorların Kraliçe'nin sağlık durumu için endişeli olduğu" ifade edildi.

    Buckhingam'dan yapılan açıklamada, "Bu sabah yapılan ayrıntılı değerlendirmenin ardından, Kraliçe'nin doktorları majestelerinin sağlığı konusunda endişeli ve tıbbi gözetim altında kalmasını tavsiye etti. Kraliçe rahat ve Balmoral'da kalıyor." ifadeleri kullanıldı.

    REKLAM

    İngiltere Başbakanı Liz Truss da Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bütün ülke bu öğlen Buckingham Sarayı'ndan gelecek haberlerle derinden ilgilenecek. Benim ve İngiltere'deki insanların düşünceleri şu anda Kraliçe ve ailesiyle birlikte." paylaşımında bulundu.

    KRALİYET ÜYELERİ BALMORAL'A GİDİYOR

    Diğer yandan, tüm kraliyet ailesi üyelerinin bulundukları yerden İskoçya'daki Balmoral Kalesi'ne gittiği açıklandı. Kraliçe'nin dört çocuğu, Prens Charles, Prenses Anne, Prens Andrew ve Prens Edward ve torunu Prens William'ın Balmoral Sarayı'na geldiği belirtildi.

    Prens Harry ve eşi Meghan Markle olmadan İskoçya'ya doğru hareket ettiği duyuruldu.

    BBC'nin haberinde, kraliyet ailesi üyelerinin hızlıca Balmoral'a gitmesinin 'durumun ciddiyetini' gösterdiği dile getirildi.

     Türkiye'ye 3 kez geldi
    Türkiye'ye 3 kez geldi Haberi Görüntüle

    BBC TÜM NORMAL PROGRAMLARINI ASKIYA ALDI

    Kraliçe Elizabeth'in sağlık sorunları yaşadığını açıklanmasının ardından BBC One, tüm normal programları askıya aldı ve BBC Haber spikeri siyah bir kravat ve takım elbise giydi.

    GEÇEN SONBAHARDAN BU YANA HAREKETLİLİK SORUNLARI YAŞIYOR

    96 yaşındaki İngiltere Kraliçesi Elizabeth, geçen sonbahardan bu yana hareketlilik sorunları yaşıyor ve düzenli olarak baston kullanıyor.

    Kraliçe 2. Elizabeth, sağlık sorunları nedeniyle son dönemlerde parlamentonun açılışı ve tahta çıkışının 70'inci yılı (Platin Yıl Dönümü) kutlamaları gibi çeşitli etkinliklere katılamamıştı.

    Kraliçe, 6 Eylül günü İngiltere'nin yeni Başbakanı Liz Truss ile görüşmüştü. Kraliçe, Liz Truss'a hükümeti kurma görevini vermiş ve böylelikle Truss, resmen İngiltere'nin yeni Başbakanı olmuştu.

    BAŞBAKAN TRUSS: TÜM ÜLKE ENDİŞEYLE TAKİP EDİYOR

    İngiltere Başbakanı Liz Truss "Tüm ülke Kraliçenin durumunu endişeyle takip ediyor. Tüm iyi dileklerim şu anda Kraliçe ve ailesiyle birlikte" ifadelerini kullandı...

    *Haberin görselleri Associated Press tarafından servis edilmiştir.

    ÖNERİLEN VİDEO
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ