Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa 'Pompalı' ile sevgilisini vurmuştu, aşk mektuplarını delil olarak sundu!

    Bursa'nın Gürsu İlçesi'nde geçtiğimiz şubat ayında kadına yönelik bir şiddet vakası yaşanmıştı. Gemlik Yarı Açık Cezaevi'nden izinli çıkan evli ve 1 çocuk babası Ahmet Kara (34), iddiya göre 2.5 yıldır birliktelik yaşadığı Aslı Çıkıkçı'yı (26) konuşmak amacıyla otomobiliyle evinden alarak, Canbazlar Mahallesi'ne götürdü. Çıkıkçı'ya kendisini aldatıp aldatmadığı konusunda sorular soran Kara, çıkan tartışmada pompalı tüfek ile genç kadını sol bacağından vurdu.

    REKLAM

    ÖMÜR BOYU HAPİS İSTENDİ

    DHA'da yer alan habere göre ardından, kanlar içinde kalan Aslı Çıkıkçı'yı hastaneye götürdü. Tutuklanarak cezaevine gönderilen Ahmet Kara hakkında Bursa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Kara'nın hazır bulunduğu duruşmaya Aslı Çıkıkçı katılmadı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile taraf avukatları katıldı.

    "VURDUM AMA HASTANEYE GÖTÜRDÜM"

    Çıkıkçı'nın avukatı, bir önceki duruşmada verdikleri ifadeyi tekrarlayarak, sanığın cezalandırılmasını istedi. Sanık Ahmet Kara ise, ''Vurduktan sonra hastaneye götürdüm. Bir anlık sinirle vurdum, öldürmeye teşebbüs suçunu kabul etmiyorum" dedi.

    AŞK MEKTUPLARI DELİL SAYILMADI

    Duruşmada sanık avukatı, müvekkilinin 15 aydır tutuklu bulunduğunu belirterek, halen Aslı Çıkıkçı ile mektuplaştığını söyledi. Avukat, Çıkıkçı'nın aşk sözleri yazdığını ileri sürdüğü mektupları mahkeme delil olarak sunarak, Kara'nın tahliyesini talep etti. Mahkeme ise, mektupları delil olarak kabul etmeyerek, Ahmet Kara'nın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ