Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Bir anne vahşeti daha! 'Öleceksin zaten iç'
0:00 / 0:00
DHA

Kayseri'de, 3 yaşındaki oğluna sigara içirip ölmesi için ilaç verdiği öne sürülen Öznur Ö. gözaltına alındı. Akılalmaz olayda annenin oğluna sigara içirip, ilaç verdiği görüntüleri kayda aldığı ortaya çıktı.

İngiltere'de yaşayan Turgut Ö. ile Öznur Ö. 4 yıl önce dini nikah kıydı. Muş'ta birlikte yaşayan çiftin bir yıl sonra çocukları dünyaya geldi. Turgut Ö., 1.5 yıl önce çalışmak için İngiltere'ye gitti. Bunun üzerine Öznur Ö., Hatay Reyhanlı'daki ailesinin yanına döndü. Öznur Ö., oğlunu başka birinin üzerine kaydettirdi.

İŞKENCEYE MARUZ KALAN ÇOCUK KARUMA ALTINDA

Turgut Ö. yurt dışındayken, Öznur Ö.'nün oğlu Y.T.'ye sigara içirip ölmesi için ilaç içirdiğini öğrendi. Öznur Ö.'nün olayı görüntülediği videoya ulaşan Turgut Ö., İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne ihbarda bulundu. Görüntüler üzerine harekete geçen polis, Öznur Ö.'nün Kayseri'nin Talas ilçesinde bir evde yaşadığını belirledi. Talas İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri dün, Öznur Ö.'yü gözaltına aldı. Öznur Ö.'nün sorgusu sürerken, annesinin fiziki ve psikolojik işkencesine maruz kalan Y.T. ise korumaya alındı.

BİR DE CEP TELEFONUYLA KAYDA ALMIŞ

Bu arada, Öznur Ö.'nün oğluna sigara içirip, çok sayıda ilaç verdiği anlara ilişkin cep telefonu kamerasıyla çekilen görüntüler ortaya çıktı. Hangi tarihte çekildiği belli olmayan görüntülerde Öznur Ö.'nün ilaçları eline alıp oğluna, "Ne sen ne de ben. Artık yaşamayalım. Bize bu hayatı çok gördüler. Öleceksin zaten iç" dediği görüldü.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Olayda Öznur Ö., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelinin, savcılıktaki ifadesinde soruşturma dosyasındaki çocuğunun sigara içtiği görüntüleri kendisinin çekmediğini, eşinin teyzesinin kızının çektiğini iddia ettiği kaydedildi.

Zanlı Öznur Ö.'nün "Videoyu çekip eşime göndermişler. Bu videoyu çekmelerini eşim istemiş. Ayrıca ben çocuğuma ilaç içirmedim. Hap tabletinin ağzı zaten açıktı. Ben içine mercimek koydum. T.Ö, eşim olduğu için gönderdiğim özel videoları rızam olmadığı halde sosyal medyada paylaştı. Tanıdıklarıma gönderdiği için, bizi rahat bırakması için, korksun diye yaptım. Videolarımı rızam dışında paylaşan T.Ö'den şikayetçiyim." dediği öğrenildi. Nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen Öznur Ö. tutuklandı.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.