Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Son dakika haberleri... Kamyon kamyon çekti! Muhtara 'sit alanı' şoku!
    1
    2

    Edirne'nin Keşan ilçesine bağlı Mecidiye Köyü Muhtarı Ali Balaban hakkında, sit alanı Kale Koyu'ndan izinsiz kum aldığı gerekçesiyle savcılıkça soruşturma başlatıldı.

    3
    4

    SORUŞTURMA BAŞLATILDI

    Sit alanı Kale Koyu'ndan kum alındığı ihbarını alan Keşan Jandarma Komutanlığı ekipleri, yaptıkları soruşturmada, kumun Mecidiye Muhtarlığınca alındığını tespit etti. Kumun alındığı bölgede çukur alanlar oluşurken bölgeye girilmemesi amacıyla jandarma ekiplerince güvenlik şeridi çekildi.

    5
    6

    Jandarma ekipleri bölgede inceleme yaptı.

    7

    Alanda geniş bir çukur oluştu.

    8

    MUHTAR, SAVCILIĞA İFADE VERDİ

    Olay sonrası muhtar Ali Balaban hakkında Keşan Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı. Balaban savcılığa giderek ifade verdi.

    9

    İNŞAAT İÇİN 9 KAMYON KUM ALMIŞLAR

    Köy Muhtarı Ali Balaban, eski belediye binasını köye otel olarak kazandırmak için çalışmalara başladıklarını, inşaat kapsamında kuma ihtiyaç duyduklarını söyledi.

    10

    'OTEL İNŞAATI RESTORASYONU İÇİN GETİRDİM'

    İhtiyaçları olan kumu koydan aldıklarını belirten Balaban, "Oradan 9 kamyon kum alarak otel inşaatımızın restorasyonu için getirdim. Şu an adli soruşturma devam ediyor. Kamu malı olan kumu, kamu malı olan Mecidiye köyü muhtarlık binasının ve muhtarlığa ait binaların restorasyonu için aldık" dedi.

    11

    'MUHTARLIĞA GELİR OLSUN DİYE..."

    Beş yıldır atıl durumda duran belediye binasını, muhtarlığa gelir olsun diye otel yapmaya karar verip, inşaata başladıklarını kaydeden muhtar Ali Balaban, "O yüzden bu kumu ihtiyaç olduğu için aldık" dedi.

    12

    'BAŞKA YER MALİYETLİ'

    Köylerine başka yerden kum getirmenin maliyetinin yüksek olduğunu belirten Balaban, "Kum bize Edirne'den geldiği için ve bu restorasyonu muhtarlığın imkanlarıyla yaptığımız için ödeme yapmamamız gerekiyordu. Bütçemiz de buna yetersizdi" diye konuştu.

    13

    'PARA KARŞILIĞI SATMADIK'

    Balaban, kumu tadilat için aldıklarını, kimseye para karşılığı satmadıklarını ifade etti.

    14

    'YASAK OLDUĞUNU BİLMİYORDUM'

    Balaban: "Oradan kum alınmasının yasak olduğunu bilmiyordum. Bilseydim almazdım. Bize gelip de 'aldığınız kumu yerine götürün' diyen de olmadı."

    15

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ