Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa SON DAKİKA KADIN CİNAYETi! Kargo yalanıyla çağırıp kurşun yağdırmıştı! 'İyi hal' aldı!

    Bursa'da 5 Şubat'ta kendisine gönderildiği iddia edilen paketi almak üzere merkez Osmangazi ilçesindeki bir kargo şubesine giden Aynur Canıtez (46), kendisinden sonra içeri giren ve boşanma aşamasında olduğu eşi Ali Canıtez (51) ile tartışmıştı.

    CİNAYETTEN SONRA KAÇMIŞTI

    AA'daki habere göre burada eşini tabancıyla vurarak öldüren Ali Canıtez, olay yerinden kaçmış, Samsun'da devriye görevindeki polislerce 7 Şubat'ta yakalanmış ve çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.

    REKLAM

    "ENGELLİ OĞLUMLA İLGİLENMEK İSTİYORUM"

    Bursa 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın duruşmasına, eşi Aynur Canıtez'i öldüren tutuklu sanık Ali Canıtez, yakınları ve taraf avukatları katıldı. Savunmasını yapan sanık Canıtez, pişman olduğunu ve cezaevinden çıkarak engelli oğluyla ilgilenmek istediğini belirterek tahliyesini talep etti. Canıtez duruşmada, "Erkek arkadaşıyla ev tuttuğunu öğrendim. Pişmanım" dedi.

    "İYİ HAL" İNDİRİMİ UYGULANDI

    Sanık avukatı da müvekkilinin suçu tahrik altında işlediğini ileri sürerek, hakkında indirim maddelerinin uygulanmasını istedi. Ali Canıtez'e müebbet hapis cezası veren mahkemeye heyeti, iyi hal indirimi uygulayarak cezayı 16 yıl 8 aya indirdi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ