Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM

MHP lideri Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldığı iddia edildi. Bahçeli'nin rutin kontroller nedeniyle hastaneye gittiği öğrenildi. Bahçeli yapılan tetkiklerin ardından yürüyerek hastaneden taburcu oldu. 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin beyin kanaması geçirdiği iddialarını yalanlayarak "Sağlık durumu son derece iyi, şuuru açık." dedi.

ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ'NDEN AÇIKLAMA

Özel Kalem Müdürü yaptığı açıklamada, "Üst solunum yolu enfeksiyonuna bağlı ateş sonucu hastaneye getirilip kontrol altına alınmıştır. Genel Başkanımızın sağlık durumu gayet iyi olup milletimize ve camiamıza selamlarını iletiyor" dedi.

İLK AÇIKLAMA SEMİH YALÇIN'DAN

Yalçın, Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sağlık durumuna ilişkin hastane önünde bekleyen basın mensuplarına açıklamada bulundu.

"SAĞLIK DURUMU SON DERECE İYİ VE MÜKEMMEL"

Bahçeli'nin sabah saatlerinde mide bulantısı şikayetiyle hastaneye müracaat ettiğini aktaran Yalçın, "Hastaneye intikalinden itibaren kendisinin tetkikleri yapılmaktadır. Bazı sosyal medya alanlarında ifade edildiği gibi beyin kanaması veya kalp hastalığı ile alakalı hiçbir problemi yoktur. Şu anda şuuru açık, konuşabilen durumdadır. İstirahat etmektedir. Bu duyuruyu hastane başhekimliği ilerleyen saatlerde paylaşacaktır. Sayın Genel Başkanımızın sağlık durumu son derece iyi ve mükemmel durumdadır." açıklamasında bulundu.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Yalçın, Bahçeli'nin hastaneye geliş sebebine ilişkin soru üzerine, "Mide bulantısı herhangi bir sebepten olabilir. Tetkikler sonrasında hekimlerimiz ifade edeceklerdir." dedi.

Bahçeli'nin şuurunun kapalı olup olmadığı sorusuna ise Yalçın, "Hayır baştan beri hiçbir şeyi yok. Hastaneye intikalinden itibaren genel başkanımız kendisindedir. Herhangi bir problem yok." yanıtını verdi.

"HERHANGİ BİR PROBLEM YOK"

Yalçın, bir başka soru üzerine de Bahçeli'nin geceyi hastanede geçirip geçirmeyeceğine hekimlerin karar vereceğini vurgulayarak, "Şu an istirahat ediyor, tetkiklerin çoğu da yapıldı. Herhangi bir problem yok." dedi.

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı ve AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş da hastaneye gelerek Bahçeli'nin sağlık durumuna ilişkin yetkililerden bilgi aldı.

Bostancı, Bahçeli'nin dinlendiğini, sağlık durumunda herhangi bir sorun olmadığını bildirdi.

MHP lideri Bahçeli yapılan tetkiklerin ardından hastaneden taburcu edildi. 

AK PARTİ'DEN ZİYARET

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı ve AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş da hastaneye gelerek Bahçeli'nin sağlık durumuna ilişkin yetkililerden bilgi aldı. Bostancı, Bahçeli'nin dinlendiğini, sağlık durumunda herhangi bir sorun olmadığını bildirdi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN TELEFON

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, MHP'li Erkan Akçay'ı arayarak Devlet Bahçeli'nin sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Kılıçdaroğlu, geçmiş olsun dileklerini iletti