Atilla Türker yazdı...

Kadronun gençliğine ve güzelliğine bakar mısınız! İşin en anlamlı tarafı da şu: Dün sahaya çıkan ilk 11’in tamamına yakını, en az 10 yıl daha top koşturabilir. Her biri en az 10 yıl daha milli formayı büyük bir gururla taşıyabilir. Ağabey ve usta konumundaki Arda ve Mehmet Topal’ı özenle bir tarafa koyarsak... 27’lik Volkan Babacan’ı kaleci ayrıcalığı ile ayrı tutarsak... Üst limit 25’ti dün.

Fatih Terim’in portföyü her geçen gün genişliyor. Yeni isimler dahil oluyor. Elbette ki son derece disiplinli çalışmanın ortak bir ürünü bu. Ülkemiz için ilk hedef elbette Fransa ama Fransa’dan sonrası da var. İşte Fransa ve sonrası için de elimizde pırıl pırıl gençler var. Fatih Terim haliyle Fransa öncesi kadro seçiminde çok zorlanabilir. Genele bakalım. Bazı isimleri tek tek yazalım. Genç Atınç, sahaya ayrı yakışıyor. Çok teknik ve topu oyuna iyi sokuyor. Her ne kadar ilk dakikalarda bazı hamlelerde biraz gecikse de, bir iki kademe hatası yapsa da, yarınlar için yine büyük ümit verdi.

Şener sağ tarafı koridor gibi kullandı. Gitti geldi. Güzel bindirmeler yaptı. Emre Taşdemir de üstün tekniği ve zarif stili ile görevini iyi yaptı. Takımımızda pek çok oyuncu değişik mevkilerde başarıyla top koşturabiliyor. Terim’in eli bu şekilde rahatlatabiliyor. Oyunun seyri değişebiliyor.Serdar Aziz’in oyundan çıkması ile dün bunu bir kez daha gördük. Topal’ın stopere çekilmesi, Çalhanoğlu’nun göbeğe kaydırılması, Şahan’ın sağ kanada yerleştirilmesi, bu değişkenliğin ve varyasyonun güzel bir örneği idi. Dün özellikle son bölümde oyuna tamamen ağırlığımızı koyduk. “Bu avans yeter” dercesine güzellikler sergiledik.

Başrolde yine Arda vardı. Başımızın tacı Arda... “Hele bir durun arkadaşlar” dedi Arda... Gereğini yaptı. Hızı artırdı. Attı, attırdı. Unutulmasın ki bu milli takım, ne savaşlara girdi. Ve de girmeye devam edecek. Cihan harbi Haziran’da başlayacak. O güne kadar tatbikatlar yapılacak. Tatbikatlarda eksiklikler görülür. Dün de güzel bir tatbikat yapıldı. Notlar alındı. Kayda geçildi. Son dönemde her türlü zorlu savaştan üstün ayrılan millilerimiz, Fransa’da da büyük bir zafere imza atacak güçte ve bilinçtedir. Terim ve neferlerinin yolu sonuna kadar açık olsun!

ARDA VE ARKADAŞLARI...

Ayrı bir heyecan var artık hepimizde... Arda ve arkadaşlarıyla çok güzel günler yaşadık. Yaşamaya da devam edeceğiz. Bu milli takım daha çok iş başarır.

PARANIN GÖZÜNÜ SEVEYİM...

Katar 2022’de Dünya Kupası şampiyonası düzenleyecek olan bir ülkenin, dünkü organizasyonda bile insanlara çok komik gelebilecek saçmalıklara imza atması, insanı gerçekten çok üzüyor ve şaşırtıyor. Katar’ın Dünya şampiyonası düzenlediği bir dünyada, biz 100 kere Dünya şampiyonası düzenleriz. Paranın gözünü seveyim!

BAKMADAN GEÇME