Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
Trump başkanlık düellosundan çekildi
0:00 / 0:00
HABERTURK.COM

ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim kampanyası çalışanları, 15 Ekim’deki başkanlık münazarasının 22’sine, 22 Ekim’deki münazaranın 29’una ertelenmesini teklif etti.

Öte yandan ABD Başkan Adayı Joe Biden'ın kampanya ekibinin, ABD Başkanı Trump´ın kampanya ekibinin tartışma tarihlerinin ertelenmesi teklifini reddettiği duyuruldu.

ABD Başkanlık Tartışmaları Komisyonu, Trump ve Biden arasında yapılması planlanan tartışmanın ikinci raundunu 'sanal' olarak gerçekleştirme önerisinde bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump, bu öneriyi reddederek tartışmayı yüz yüze yapmak istediğini söyledi. Trump'ın kampanya ekibi, kalan iki raundun 22 Ekim ve 29 Ekim tarihlerinde gerçekleşmesi teklifinde bulunurken, Biden'ın kampanya ekibi bu teklifi kabul etmediklerini ifade etti.

TRUMP SANAL ORTAMDA OLURSA KATILMAM DEMİŞTİ

ABD Başkanı Donald Trump, sanal ortamda yapılacağı duyurulan bir sonraki başkanlık münazarasına katılmayacağını duyurmuştu. Trump, münazaranın sanal ortamda yapılmasının kendisi için kabul edilemez olduğunu belirtti.

Başkanlık Münazaraları Komisyonu, 15 Ekim'de yapılacak ikinci münazaranın herkesin sağlığını korumak için sanal ortamda yapılması kararını almıştı.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.