Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Eğitim Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversiteler kapanacak mı, online eğitim başlıyor mu? Hangi üniversiteler kapandı, yüz yüze eğitim bitti mi?
    1

    Koronavirüs salgını nedeniyle son dakika gelişmeleri yaşanıyor ve üniversitelerin ne zaman açılacağı ve kapanıp kapanmayacağı da merakla araştırılıyor. Yurt genelindeki öğrenciler, üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim bitiyor mu sorularının yanıtının aramaya başladı. Konuyla ilgili olarak gözler ÖSYM'de. Peki üniversiteler kapanacak mı, online eğitime geçilecek mi?

    2

    2021-2022 ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

    Vali Yerlikaya son yaptığı açıklamada, "İstanbul'da bulunan üniversite rektörlerimizle yapılan istişareler doğrultusunda ilimizde yükseköğrenime 31 Ocak 2021 Pazartesi gününe kadar ara verilmiştir." ifadesinde bulundu.

    Bu açıklama neticesinde üniversiteler yarın (31 Ocak 2022) açılacak.

    3

    ÜNİVERSİTELER KAPANACAK MI?

    Üniversitelerde online eğitime geçileceği konusunda resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak bazı üniversiteler kendi içinde hibrit eğitim ya da online eğitime geçtiğini duyurdu. Online eğitim hakkında resmi açıklama geldiğinde haberimizde yer alacaktır.

    İŞTE ONLINE EĞİTİME GEÇEN ÜNİVERSİTELER

    İstanbul Tenik Üniversitesi (Güz yarıyılı sonuna kadar kadar hibrit eğitime geçti)

    Koç Üniversitesi (Tıp ve Hukuk Fak. hariç tüm derslerin online düzenlenmesi kararı aldı)

    Gedik Üniversitesi ( 12. haftadan itibaren teorik derslerin çevrim içi yapılmasına karar verdi)

    Beykent Üniversitesi ( Tıp ve Diş Hekimliği Fak. hariç ön lisans, lisans ve lisans üstü programlarının çevrim içi yapılacağını duyurdu)

    Haliç Üniversitesi ( Teorik derslerin online yapılması, uygulamalı derslerin ve stajların yüz yüze yapılması kararı alındı)

    Haberi Hazırlayan: Fatih Berktaş

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ