Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

 

BAŞTA Başkan Aziz Yıldırım olmak üzere herkesin kupanın önemini idrak etmesi için elinden geleni yapması gerekir. Kupadan elde edilecek gelirleri küçümsemek yerine “üçe-beşe” bakmaksızın her kazanımı kasasına koymayı ilk hedef edinmenin önemi anlatılmalı. Oyunculara da bu konuyu “Kupa’yı önemsememek” değil aksine çok önemli olduğunu aşılamak şart. Buradan gelecek cüzi rakama hatta alınacak kupaya Fenerbahçe’nin söylenenin aksine çok ihtiyacı var. Sebebini kulübün bütçesi açık bir şekilde ortaya koyuyor.

Lig maratonunda iki rakip ile girilen mücadelede üçüncü olunma ihtimali de yok değil! Kulübün hiç değilse bir kupa almasını istemek arzulamak ilk hedef olmalı. An itibari ile müzeye götürülmeye en yakını bu kupa gözüküyor. İki kupalı kapatılacak lig sonu ayrı bir artı mali güç yaratacak hiç şüphesiz. Bu bilinç, teknik kadro ve oyuncu gurubuna ısrarla anlatılmalı.

  • Kulübün hiç değilse bir kupa almasını istemek arzulamak ilk hedef olmalı

Maça gelecek olursak Sow, ceza alanına girmek üzereyken Efe’nin müdahalesiyle yerde kaldı ve karar penaltı-kırmızı olarak belirlendi. Mustafa İlker Coşkun, Efe Halil’i kırmızı kartla oyun dışında bıraktı. Ne olduysa sonrasında oldu. Bana göre de kırmızı ağır. Hatta sahadaki Caner bile ‘kırmızı değil’ diyebildi. Ama Rıza hoca ve oyuncuların tepkisi bitmek bilmedi.

Hata var doğru...

Ama daha üç-beş gün önce Cumhurbaşkanı’na hakem kararları ile ilgili söz verenler hiçbir şeyin değişmediğini net olarak gösterdiler. Rıza hoca ve oyuncular her ne kadar haklı da olsalar bu denli tepki göstermeleri düzelemeyeceğimizin net göstergesi oldu. Keşke Kuyt kullandığı penaltıyı dışarı atıp, gider ayak tüm bu olanlara anlamlı bir iz bıraksaydı.

Genç Uygar’a gelirsek; sadece biraz güce ihtiyacı var. Beklenenin çok ötesinde, cesur ve akıllı. Zaman içerisinde önemsenir ise kulübüne ciddi yararlar sağlayacağı şüphesiz.

Emenike konusunda taraftarların ikiye bölünmesi de gayet doğal. Bu tepkilerin çoğalma ve azalmasını sağlamak da Nijeryalı oyuncuya kalmış.

İğrenç saldırı sonrası futbola sadece oyuncuların dönmesi de hiç hoş olmadı. Tribünler bu duruma tepkiyi bu kadar az sayı ile göstermemeliydi. Evet karşılaşmanın saatinin basketbolda Fenerbahçe Ülker’in Maccabi ile oynadığı maça da denk gelmesi, hafta ortası olması da etken. Ancak ne olursa olsun hiç değilse tribünler bu kadar boş kalmamalıydı.

YORUMLAR

Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!