Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

7 Haziran seçimlerinde AK Parti’den milletvekili seçilen ama Meclis’te uyuyakalınca bu macerası 1 Kasım seçimlerinde hızla sona eren Uğur Işılak “Öz Eleştiri” adında bir şarkı bestelemiş.

Aslında yeni değil, Mart ayında çıkarmış ama dün sosyal medyada paylaşılınca birden gündem oldu.

Sözleri ilginç. Siyasetin geldiği noktadan, vizyonsuzluktan, hamasetten, sıkışınca dinin siyasete alet edilmesinden, ibadetlerin reklam aracına dönüşmesinden, kibirden, vefasızlıktan yakınıyor Işılak.

Şarkının sözlerini duyan herkes “Işılak iktidarı eleştiriyor, demek ki muhalif olmuş” diye düşündü doğal olarak.

Ama kendisi öyle olmadığını ima etti. Yakın zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile selamlaştıkları bir fotoğrafı koyarak “Bilinsin ki, hem sözümün hem davamın arkasındayım!” diye yazdı ve şarkıyı paylaştı.

Özetle muhalefete geçmediğini ama “içeriden eleştiri” yaptığını söylemiş oldu.

Aslında bu şarkıdaki sözler AK Partililerin kendi aralarında fısıltıyla birbirlerine sıklıkla söyledikleri şeyler. Fakat böyle uluorta söylenmesi hoş karşılanır mı? Bu şarkıdan dolayı Işılak’ın üstü çizilir mi? Hain damgası yer mi?

Merak edip Cumhurbaşkanı’nın yakın çevresini yokladım. “Dinlese ne düşünür? Işılak’a kızar mı?” diye sordum.

“Cumhurbaşkanı böyle durumlarda eleştiriden ziyade söyleyenin son tahlilde karşıt bir pozisyon alıp almadığına dikkat ediyor. Mesela Bülent Arınç da çok eleştirdi ama şu an istişare kurulu üyesi çünkü açıkça karşı kampa geçmedi. Işılak’ın da ne söylediğine değil, nereden konuştuğuna, nerede durduğuna bakar ve pek kızmaz ” dediler.

Kısacası aynı sözleri Uğur Işılak değil de mahalleden ayrılmış ya da ayrılma yolunda biri söylese tepki başka olurdu.

Muhtemelen o da bunu bildiği için Erdoğan ile fotoğrafını paylaşarak tarafını belli etmek istedi.

Dün akşam Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Cumhuriyetin 97. yılına yakışır çok güzel bir konser verdi…

Şef Can Deliorman yönetiminde, Patara Antik Kenti’nde seyircisiz olarak düzenlenen konseri pek çok kanal canlı olarak yayınladı.

İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen programda İstanbul’un simge mekanlarının görüntüleri ve dalgıçların Türk bayraklı gösterisi de hoştu.

Demek ki isteyince olabiliyormuş. Hem de çok güzel olabiliyormuş.

"Senin bayramın, benim bayramım" demeden, Atatürk’ü ve Cumhuriyetimizi sahiplenen klas bir program yapılabiliyormuş.

Eksikler yanlışlar olduğunda nasıl ki eleştiriyorsak iyi yapıldığında da takdir etmeyi bilmeliyiz, o yüzden emeği geçen herkesi kutluyorum.

Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak üzere bir konser düzenledi.

Cengiz Özkan ve Funda Arar’ın sahne aldığı konser de aynı saatlere denk geldi. Halk TV İBB konserini yayınlarken CSO konserini vermedi. Diğer kanallar ise İBB konserini yayınlamadı.

Keşke iki konser saat olarak çakışmasa ve her ikisi de ekranlarda yer bulabilseydi.

Bu arada Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Yeni Konser Salonu binasının dün 29 Ekim konseri ile açılması planlanıyordu ama yetişmeyeceği anlaşılınca Aralık başına ertelenmiş.

Açılış konserine 15 kez Grammy ödülü kazanan dünyanın en ünlü çellisti Yo-Yo Ma’nın gelmesi ihtimali varmış diye duydum, umarım gerçekleşir!

YORUMLAR

Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!
0:00 / 0:00