İŞTAHIM çok açıldı. Doymak bilmiyorum. İştahımı kapatacak bir formülünüz var mı? Gözde K./İstanbul

500 gram suyun içine 1’er tatlı kaşığı mate, biberiye, ıhlamur ve yeşil çay katın. 1 dilim elmayı da ekledikten sonra çay gibi demleyin. Her sabah aç karnına bu karışımdan 1 su bardağı için. İştahınız kısa zamanda kapanacaktır.

SAÇLARINIZ MADEN SUYUYLA CANLANSIN

SON günlerde saçlarım çok yıprandı. Bir an önce canlanmaları için ne yapmamı tavsiye edersiniz? Neslihan U./Eskişehir

1’ER çorba kaşığı bal ve zeytinyağını 500 gram maden suyuyla karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza sürüp 20 dakika bekletin. Ardından da saçlarınızı yıkayın. Bu formülden her gün yararlanın.

KİRPİKLERE SOYALI BAKIM

KİRPİKLERİM çok seyrek. Gür ve dolgun bir görüntüye kavuşmalarını doğal yollarla nasıl sağlarım? Pelin Ö./Bursa

DOĞAL yollardan dolgun kirpiklere sahip olmak için 1 tatlı kaşığı hintyağı, 1 çay kaşığı buğday yağı ve 1 çay kaşığı soya yağını karıştırıp benmari usulü ısıtın. Ilındıktan sonra, bu karışımı kirpiklerinize sürün. Bu formülü haftada 3 kez uygularsanız, kirpikleriniz hızla uzamaya başlayacaktır. Karışımı sonuç alıncaya kadar düzenli olarak kullanmalısınız.

PIRIL PIRIL BİR CİLT İÇİN

PÜRÜZSÜZ bir cilde sahip olmak için nasıl bir bakım uygulamalıyım? Zeynep S./İzmir

1 kâse öğütülmüş deniz tuzu, 2 çorba kaşığı bademyağı ve 1’er tatlı kaşığı lavanta yağı ile limon yağını karıştırıp bir kesenin içine koyun. Bu keseyle cildinizi ovun. Ardından banyo yapın. Kurulandıktan sonraysa bu kez eşit miktarda havuç yağı, kayısı yağı, lavanta yağı ve limon suyunu karıştırıp tüm cildinize sürün.

 

YORUMLAR

Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!