KİLO problemim yok ama kalçamda ve basenlerimde fazlalıklarım var. Bunlardan nasıl kurtulabilirim? Esra S./Adana

EŞİT miktarda kuşburnu, rezene, sinameki, papatya, biberiye ve funda yaprağını karıştırıp çay gibi demleyin. Bu çaydan her sabah 1 bardak için. Bu etkili karışım bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır. Ayrıca, eğer yapmıyorsanız sporu da hayatınıza katmalısınız.

***********

DÖKÜLEN SAÇLARA LAVANTA

SAÇLARIM son günlerde çok dökülüyor. Ne yapmalıyım? Ebru K./Bursa

1’ER çorba kaşığı ısırgan otu, lavanta ve adaçayını 300 gram suyun içinde 8 dakika boyunca kaynatın. Ilınınca süzün. Bu karışımı 1 tatlı kaşığı saf zeytinyağı, 1 çay kaşığı ısırgan yağı ve yarım çay kaşığı kekik yağıyla birlikte blender’dan geçirin. Saç derinizi iyice fırçaladıktan sonra lapa halini alan bu karışımı saç derinize sürün ve başınızı bir streçle sarın. En az 2 saat bu şekilde bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.

***********

TIRNAKLARINIZDAKİ ÇİZGİLENMEYİ BADEMYAĞIYLA DURDURUN

EL tırnaklarımda yol yol çizgiler var. Bunları nasıl yok edebilirim? Canan K./Konya

1 çorba kaşığı bademyağı, 1 çay kaşığı tuz ve yarım limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı her gün tırnaklarınıza sürün. Ayrıca E vitamini almayı da ihmal etmeyin.

***********

SELÜLİTLERE LİMONLU REÇETE

YAZ gelinceye kadar selülit problemimi çözmek istiyorum. Bana ne yapmamı önerirsiniz? Sena D./İstanbul

10 adet limonun suyunu çıkarın. 20 adet aspirini iyice ezin ve limon suyuna katın. Bu karışıma limon suyu kadar susam yağı da ekleyin. Her gün sabah-akşam bu karışımla selülitli bölgelerinize masaj yapın.

 

YORUMLAR

Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!