SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

6 yaşındaki ABD'li çocuk, Ümran'a evini teklif etti

22 Eylül 2016 Perşembe, 14:59:03Güncelleme: 23 Eylül 2016 Cuma, 14:01:39

ABD'de 6 yaşındaki bir çocuk, Obama'ya yazdığı mektupta, "Sevgili Başkan Obama, Suriye'de ambulansın aldığı çocuğu hatırlıyor musunuz? Rica etsem gidip onu alıp evimize getirebilir misiniz? Ona bir aile vereceğiz ve o bizim kardeşimiz olacak" ifadelerini kullandı

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
ümran Sonra Oku

6 yaşındaki Amerikalı bir çocuğun, ABD başkanı Obama'ya yazdığı ve Suriye'deki savaşın simgelerinden biri haline gelen Ümran'a kendi evinde bir yer sunduğu mektup sosyal medyada büyük ses getirdi.

BBC'nin haberine göre New York'ta yaşayan Alex, Halep'te evi bombalandıktan sonra kanlar içinde kalan ve masumiyetiyle tüm dünyayı derinden etkileyen Ümran Dakneş'in fotoğrafını gördükten sonra mektubu yazmaya karar verdi.

Obama, BM'de okuduğu mektup için 'küçümseyici, şüpheci veya korkak olmayı öğrenmemiş bir çocuktan geldi' dedi.

Alex'in mektubu okuduğu video Facebook'ta 60 binden fazla paylaşıldı.

Beyaz Saray tarafından yayınlanan mektupta Alex şu ifadeleri kullandı:

"Sevgili Başkan Obama, Suriye'de ambulansın aldığı çocuğu hatırlıyor musunuz? Rica etsem gidip onu alıp evimize getirebilir misiniz? Sizi balonlar, çiçekler ve bayraklarla bekliyor olacağız. Ona bir aile vereceğiz ve o bizim kardeşimiz olacak."
Obama, "Hepimizin Alex gibi olması lazım. Eğer öyle olsaydık dünyanın nasıl bir yer olacağını hayal edin. Dindirebileceğimiz acıları ve kurtaracağımız hayatları hayal edin" ifadelerini kullandı.

Alex'in mektubu şu şekilde:

"Sevgili Başkan Obama, Suriye'de ambulansın aldığı çocuğu hatırlıyor musunuz? Rica etsem gidip onu alıp evimize getirebilir misiniz? Sizi balonlar, çiçekler ve bayraklarla bekliyor olacağız. Ona bir aile vereceğiz ve o bizim kardeşimiz olacak.

Küçük kız kardeşim Catherine, Ümran için kelebekler ve ateş böcekleri topluyor olacak. Okulumda Suriye'den bir arkadaşım var Ömer. Ümran'la Ömer'i tanıştıracağım. Böylece hep birlikte oynayabiliriz.

Onu doğum günü partilerine davet edebiliriz. Ve o da bize başka bir dil öğretir. Biz de ona İngilizce öğretiriz. Aynı Japonya'dan arkadaşımız Aoto'ya öğrettiğimiz gibi.

Lütfen ona kardeşinin Alex olacağını söyleyin, kendisi gibi çok kibar bir çocuk. Ümran oyuncaklarını getiremeyeceği ve oyuncakları olmadığı için, Catherine onunla büyük tavşanını paylaşacak. Ben de onunla bisikletimi paylaşacağım ve nasıl süreceğini öğreteceğim. Ona matematikte toplama-çıkarma öğreteceğim.

Çok teşekkür ederim. Gelmeni dört gözle bekliyorum.

Alex, 6 yaşında"

HABERTURK.COM

BU HABERİN 5 YORUMU VAR.
Misafir 6 gün önce

Cocukken insan ne kadar temiz ve iyi yurekli oluyor

51 0
Cevapla
Misafir 6 gün önce

birakin dunyayi cocuklar yonetsin.

57 0
Cevapla
Misafir 6 gün önce

Ah be koca yürekli cocuk . Herkes senin gibi düşünse keşkeee !

48 0
Cevapla
Misafir 6 gün önce

ilk önce evini yık sonra ev ver, ümran abd de yaşamayı istemiyor, kendi vatanında yaşamak istiyor belki.

84 12
Cevapla
Misafir 6 gün önce

avrupa ve digerleri bu cocuk kadar olamamis yaziklar olsun

54 0
Cevapla
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER