23 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

ABD Başkanlığına seçilen Cumhuriyetçi Donald Trump, başkan seçildikten sonra ülkedeki siyahilerin ve Müslümanların korku içerisinde olduğu yönündeki görüşlere tepki göstererek, "Bence bu korku medya tarafından hazırlanıyor." dedi.

Başkan seçildikten sonra ilk mülakatını CBS kanalına yapan Trump, ABD'nin iç ve dış politikası hakkında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

ABD'de yaşayan siyahilerin ve Müslümanların kendisinin başkan seçilmesinden sonra dehşete düştüğünün belirtilmesi üzerine, Trump ABD medyasını suçladı.

Trump, "Eğer gerçekten böyle hissediyorlarsa bu berbat bir şey. Bence bu korku medya tarafından hazırlanıyor çünkü ülkede bazı olaylar daha önce de yaşanmış olsa da sanki şimdi başlamış gibi gösteriyorlar. Eğer ben bir şey söylememiş olsam dahi, onlar bir şey bulup hikayeleştirirler, basın bu işe yarıyor." dedi.

"CUMHURİYETÇİLER SOKAKLARA ÇIKSAYDI TEPKİ FARKLI OLURDU"

Mülakatta Trump'a ABD sokaklarında yüzbinlerce insanın seçim sonrasında sokaklara çıkarak protesto gösterileri düzenlediği hatırlatıldı.

Trump, kendisini sokaklarda protesto edenlerin aslında kendisini çok da iyi tanımadıklarını öne sürerek, göstericilerin arasında profesyonel göstericilerin karışarak ortamı tahrik etmeye çalıştıklarını söyledi. Trump, "Sokaklarda beni protesto edenlerin bazıları profesyonel gösterici." ifadesini kullandı.

Protesto gösterilerinin bir an önce sona ermesini umut ettiğini aktaran Trump, şunları kaydetti:

"Beni protesto edenlere korkmamaları gerektiklerini söylemek istiyorum. Korkmayın, bu ülkenin gücünü tekrar geri getireceğiz. Seçimlerden yeni çıktık ve biraz zaman verilmesi gerekiliyor. İnsanlar protesto gösterisi yapıyor. Eğer Hillary Clinton kazansaydı ve benim destekçilerim sokaklara çıksaydı herkes kınamaya başlardı. Farklı bir tavır sergilerlerdi. Çifte standart uygulanıyor."

"DEAŞ'TAN TAMAMEN KURTULACAĞIZ"

Trump, terör örgütü DEAŞ'la mücadele konusunda nasıl bir yol izleyeceğine yönelik soruya, detay vermek istemediğini ifade ederek, "Musul operasyonunu yapmadan 4 ay önce bunu anlatmaya başlayanlar gibi değilim ben. Bu süre içerisinde DEAŞ lider kadrosu bölgeyi terk etti." diye konuştu.

Trump, "Sadece DEAŞ'tan tamamen kurtulacağımızı söyleyeyim." ifadelerine yer verdi.

TRUMP'IN MAAŞI NE KADAR OLACAK?

ABD'nin Ortadoğu'da terörle mücadele adı altında harcadığı paraya dikkati çeken Trump, "Ortadoğu'da 6 trilyon dolar harcadık. Bu parayla ülkeyi baştan aşağı iki kere kurardık. Yollarımıza, köprülerimize, tünellerimize ve havaalanlarımıza bakın, hepsi çok eskimiş durumda." ifadesini kullandı.

Trump, 400 bin dolar olarak belirtilen Başkanlık maaşını da almayacağını belirterek, "Galiba yasal olarak almam gerekiyor. Bu yüzden sadece bir dolarını alacağım." dedi.

AA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 18 Kasım 2016 Cuma 21:19
  ama hakli .. siz anlamiyorsunuz
 • Misafir 14 Kasım 2016 Pazartesi 23:08
  peki neden müslamanları hedef aldın çok merak edıyorum ve senın başkan seçılmenden rahatsız olanlara bakıyorum ve senın seçılmen yahudiler istemiyor bu yüzden bunu da anlamıyorum çok degişik olaylar olucak bunu anlıyorum dünya da bu adamı istememelerini de bizim başkanımız gibi onlar gibi düşünmedıkleri için istemiyorlar ama trump akıllı adam üst akıl derin devlet sokmez gibi gelıyor suikaste kurban gitmezse kenndy gibi ...
 • Misafir 14 Kasım 2016 Pazartesi 20:44
  Dik dur eğilme bu millet seninle Kefenimizi giydik geldik Trump reis
 • Misafir 14 Kasım 2016 Pazartesi 17:44
  allah (c.c.) yar ve yardımcısı olsun.
 • Misafir 14 Kasım 2016 Pazartesi 15:30
  dik dur egilme bu dunya seninle
 • Misafir 14 Kasım 2016 Pazartesi 14:13
  almayacak çünkü zengin
 • Misafir 14 Kasım 2016 Pazartesi 14:08
  Bende katiliyorum dünyayi yöneten güc amerikayi baskasinin yönetmesine izin vermiyor her ülkede yaptiklarini buradada görüyoruz bunlar trumpa diz cöktürme politikasi cok acik bir sekilde gözüküyor
 • Misafir 14 Kasım 2016 Pazartesi 13:28
  Helal adamin parada gozu yok
 • Misafir 14 Kasım 2016 Pazartesi 13:20
  Yoldan vazgeçmek yok Trump yola devam
 • Misafir 14 Kasım 2016 Pazartesi 13:20
  Helal olsun adama
Kalan karakter : 300