11 ŞUBAT 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

ABD Başkanı Donald Trump'ın, 7 ülkenin vatandaşlarına ABD'ye seyahat yasağı getiren kararnamesiyle ilgili mahkeme kararı belli oldu. San Francisco'daki 9. Temyiz Mahkemesi, hükümet avukatlarının yasağın yeniden uygulamaya konması yönündeki talebini reddetti.

Bu kararla birlikte, Trump'ın kararnamesiyle ilgili yargı süreci devam ederken, yasağa konu olan Suriye, Irak, İran, Yemen, Somali, Sudan ve Libya vatandaşlarının ABD'ye seyahat etmesi engellenmeyecek.

27 Ocak'ta Başkan Trump tarafından imzalanarak yürürlüğe giren anlaşma, ABD'de büyük bir kaosa yol açmıştı. ABD'ye giriş yapmaya çalışan yüzlerce kisi havaalanlarinda gözaltına alınmış, bu durumu birçok şehirde gerçekleştirilen protestolar izlemişti.

Geçtiğimiz Cuma, Seattle Mahkemesi'nden federal hakim James Robart, seyahat yasağını ülke genelinde uygulamadan kaldıran bir karar yayınlamıştı. Bunun üzerine Adalet Bakanlığı avukatları yasağın yeniden uygulamaya konması için konuyu temyiz mahkemesine taşımıştı.

TRUMP'TAN İLK TEPKİ

ABD Başkanı Donald Trump, temyiz mahkemesi kararına ilk tepkiyi yine Twitter üzerinden verdi. Trump, kararın ardından paylaştığı tweette; "Mahkemede görüşürüz. Ulusumuzun güvenliği tehlikede!" ifadeleri yer aldı. Hükümetin konuyu bir üst mahkemeye taşıması bekleniyor.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 4 saat önce
  TRUMP Baba yaz twitter'a meridyen,galaktik,elitist soslu cümleler neler olur bak...
 • Misafir 16 saat önce
  seviyorum amerika'yı başkan da olsan hukukun üstünlüğü geçerli.babasının çiftliği gibi ülkeyi yönetemiyor...
 • Misafir 17 saat önce
  bakın görüyor musunuz ? size söylüyorum bizim vekiller
 • Misafir 18 saat önce
  başkanının aldığı kararları sorgulayan bir ülkede yaşamak çok güzel olurdu
 • Misafir 20 saat önce
  Yenilen doymaz!
 • Misafir 21 saat önce
  işte türkiyede başkanlık olursa özgür mahkeme ile olması lazım. ama nerde...
Kalan karakter : 300