ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Terör örgütü PKK yandaşları, Hollanda'nın verdiği izinle Lahey kentinde terörist başı Abdullah Öcalan'ın posterleri ve örgütü simgeleyen bez parçaları ile yürüyüş yaptı.

Nevruz kutlaması olarak sunulan etkinliğe yaklaşık 200 kişi katıldı. Yapılan konuşmalarda, anayasa referandumunda "hayır" oyu verilmesi gerektiği belirtildi.

Örgüt yandaşları daha sonra, polis eşliğinde yürüyüşe geçti. Terörist başının posterleri ile PKK'yı simgeleyen bez parçalarını taşıyan örgüt sempatizanları, sık sık Türkiye karşıtı ve terör örgütü lehinde sloganlar attı.

PKK yandaşları, Belçika'nın başkenti Brüksel'de AB kurumları yakınında da nevruz adı altında etkinlik düzenleyerek, referandumda "hayır" oyu verilmesi çağrısı yaptı.

ÇİFTE STANDART

Hollanda'nın Avrupa Birliği (AB) terör örgütleri listesinde olmasına rağmen PKK'ya verdiği izin çifte standart olarak değerlendiriliyor.

PKK'ya izin veren Hollanda, Türk bakanların etkinlik düzenlemesini ise engellemişti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağının iniş izni iptal edilmiş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da sınır dışı edilmişti. Hükümet, bu engellemelere, "güvenlik ve kamu düzenini" gerekçe göstermişti.

PKK yandaşları, hafta sonu da Türk bakanlara izin vermeyen başka bir ülke olan Almanya'da gösteri düzenlemişti. Almanya yönetiminin PKK'ya verdiği izin, Türkiye'nin tepkisini çekmişti.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
 • Misafir 25 Mart 2017 Cumartesi 20:22
  viyana kapilarina dayanalim. bunlar baska birseyden anlamaz. anladiklari tek dil bu.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 20:40
  eyy almanya eyy hollanda akli olun eli kan dolu ülkeler Türkiye nin sabrini sinamayin yoksa obüslerle fururuz sizi
 • Misafir 25 Mart 2017 Cumartesi 19:58
  cocugun elinden seker almaya benzemez fazla ucma
 • Misafir 20 Mart 2017 Pazartesi 23:38
  Hollanda kendine yakışanı yapmış. Reis bunların ne olduklarını ifade etti
 • Misafir 20 Mart 2017 Pazartesi 23:35
  bunu rahmetli erbakan yillardir soyluyordu
 • Misafir 20 Mart 2017 Pazartesi 23:35
  Hani ne yapabiliyoruz bu konuda ? Etkili dış politika neden gerekliymiş şimdi anladınız mı ? Öyle nazi demekle, eyyy avrupa demekle olmuyor! Akıllı olsaydık, yaptırımımız olurdu. Böyle bakıyoruz işte. Al sana yeni Türkiye. Bunu da yayınlamicaksın editör kardeşim. Canın sağolsun.
 • Misafir 20 Mart 2017 Pazartesi 23:34
  kahrolsun pkk
 • Misafir 20 Mart 2017 Pazartesi 23:33
  Fark etmez bizde almanyada cikalim yollar bez parcalari sarip yeni devlet kurmak isteyelim almanyada olmazmi :)
 • Misafir 25 Mart 2017 Cumartesi 19:59
  ruyadan cikin artik ya nerde yasiyosunuz anlamadimki
Kalan karakter : 2000