ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Avrupa Parlamentosu'ndaki en büyük grup olan Avrupa Halk Partisi, Avrupa'daki 9 ülkede bir anket yaptırdı ve Türkiye'nin AB üyeliğine olan bakışı değerlendirdi. Ankete göre, Avrupalıların büyük bir bölümü Türkiye'nin AB üyeliğine karşı çıkıyor ve müzakerelerin sonlandırılmasını istiyor.

Avrupa'daki 9 büyük ülkede yapılan anket sonuçlarına göre, AB vatandaşlarının yüzde 77'si Türkiye'nin AB üyesi olamayacağının açıkça ortaya konulmasını istiyor.

Ankette Türkiye'nin AB üyeliğine sıcak bakmayan ve müzakerelerin sonlandırılarak Türkiye'nin AB'ye üye olamayacağının net bir şekilde belirlenmesini isteyenlerin sayısı Almanya'da yüzde 86, Hollanda'da ise yüzde 84'e varan oranlara ulaşıyor. En düşük oy oranının ise yüzde 60 ile İspanya'da olduğu görülüyor.

Avrupa Halk Partisi lideri Manfred Weber anket sonuçlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Avrupalılar, Türkiye ile müzakerelerin sonlandırılmasını istiyor. Yaşananlardan sonra daha fazla devam edilemez." ifadelerini kullandı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 20 Mayıs 2017 Cumartesi 00:59
    türkye zaten avrupa almak istesede girmeyiz cokta tıın...
  • Misafir 19 Mayıs 2017 Cuma 23:57
    Türkiye halkı özgürlüğüne düşkün bir halktır,AB nin çaldığı telden oynayacak bir ülke değildir,Türkiye AB ye tam üye de olsa bu üyeliği uzun süre devam ettiremez,
  • Misafir 19 Mayıs 2017 Cuma 21:43
    Istemeyen ülkelerin cogu dogu avrupalilar Bunlar zaten daha yeni almanyaya girebiliyor ve kendilerinden baska yiyici istemiyorlar yani isin gecei böyle Veya almanyaya rusyadan gelen 4 milyon ruslardabize karsi
Tüm yorumları göster(42)
Kalan karakter : 2000