ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Rakka'da ABD Hava Kuvvetleri'ne ait uçakların Esed rejimine bağlı bir savaş uçağını düşürmesinin yankıları sürüyor.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygı duyulması gerektiği yönündeki açıklamanın ardından bir açıklama da Rusya Savunma Bakanlığı'ndan geldi.

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 19 Haziran itibariyle ABD ile hava kazalarını engellemek için yapılan istihbarat paylaşım kanalının askıya alındığı duyuruldu. Rusya, kendi hava kuvvetlerinin aktif olduğu bölgelerde, herhangi bir uçan cismi hedef olarak göreceğini belirtti.

Washington yönetimi, Esed rejimine ait uçağın Rakka yakınlarındaki ABD destekli güçlere çok yakın bir bölgeyi bombaladığını ve bu yüzden düşürüldüğünü duyurmuştu.

Rusya ise ABD'yi iletişim kanallarını kullanmadan, Suriye'ye ait bir uçağı düşürmekle ve Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygı duymamakla suçluyor.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 19 Haziran 2017 Pazartesi 16:50
    SANTRANC oyunu
  • Misafir 19 Haziran 2017 Pazartesi 16:09
    Suriyenin meşru yönetimi Rusya federasyonunu Suriyeye resmi olarak davet etmiş ve Rusya Suriyede yasal olarak davet edildiği için bulunuyor... Amerikayı Suriyeye kim davet etmişte suriyenin kuzeyine hava üsleri kuruyor ve meşru suriye yönetiminin kendi hava sahasında uçan kendi uçağını düşürüyor... Amerika ülkemizin müttefiki de değildir... Suriyede ülkemizin menfaati Suriyenin toprak bütünlüğünü savunan Rusya ve Suriyenin meşru yönetimiyledir...
  • Misafir 20 Haziran 2017 Salı 12:59
    Halkını katliam dan geçiren katil esed mi meşru öyleyse sende zalimin önde gideni, katil destekçisisisin
Tüm yorumları göster(15)
Kalan karakter : 2000