ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
      Fransa Cumhurbaşkanlığı Elysee Sarayı, "Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin ABD’de tatildeyken kanoda çekilen fotoğrafında bel ve karın yağlarının bilgisayar müdahalesiyle eritilmesi yönünde talimat verdiği" yolundaki haberleri yalanladı.
      Elysee sözcüsü David Martinon, yaptığı açıklamada, Paris-Match, Elle ve L’Express dergilerinde yayımlanan fotoğraflarda beldeki yağ çemberinin eritilmesi yönünde özel talimat verilmediğini, bu işlemin dergilerin kendi tasarrufu olduğunu söyledi.
      Haftalık dergi L’Express, Cumhurbaşkanı Sarkozy’nin çok yakın temasta olduğu iş adamlarından Arnaud Lagardere’in dergisi Paris-Match’ta Sarkozy’nin göbek yağıyla "fotoşop manüpilasyonuna gidildiğini" bildirdi, bu husus fotoğraflarla ispat edildi.
      Paris-Match yayıncıları, "Fotoğrafın özgün hali, Sayın Sarkozy’nin Ağustosun ilk haftasında ABD’de New Hampshire eyaleti Winnipesaukee Gölü’nde oğluyla kanoda kürek sallarken estetik yönünden kanoyla katiyen uyum içinde görünmüyor, manzara bozuluyordu, bunun için ufacık müdahale yapıldı" dediler.
      Sarkozy, iki hafta önce ABD Başkanı George Bush’un babası 41. Başkan George Bush’un ülkenin en kuzedoğusuna düşen Maine eyaleti Kennebunkport kasabasındaki tatil evine gitmeden önce zengin arkadaşı Vincent Bollore’un yatıyla New Hampsphire’de kano küreği sallamıştı.
      Cumhurbaşkanlığında 100 gününü yeni dolduran Sarkozy, günlük koşuları ve bisikletiyle de gayet sportmen olarak tanınıyor. 9 Ağustosta yayımlanan fotoğrafa konu olan göbek kenarı yağ çemberi, magazin dilinde, "erkeğin kalbine giden yol karnından geçtiği için ilerleyen yaşta göbek yağından ötürü can simidi veya aşk simidi" diye de anılıyor. Onun için Fransız basını, fotoğrafa müdahaleyi bu magazin dilinden verdi.
      Sarkozy, Paris-Match’ın editörlerinden Alain Genestar’ı da, karısı Cecilia’nın eski aşkına ait özel hayatını yayımladığı için işten attırmakla tehdit ederek ses getirmişti.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000