SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Asrın canisinin ifadeleri ders kitabı olacak!

22 Nisan 2013 Pazartesi, 11:35:02Güncelleme: 11:35:30

22 Temmuz 2011’de 77 kişiyi öldürmüştü

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Asrın canisinin ifadeleri ders kitabı olacak! Sonra Oku

Norveç’te 22 Temmuz 2011’de 77 kişiyi öldüren asrın canisi Anders Behring Breivik’in poliste ve mahkemede verdiği ifadelerin ders kitabı haline getirileceği açıklandı.

Polis Akademisi, Breivik’in sorgulanması ve yargılanması sırasında verdiği bilgilerin kitap haline getirildikten sonra, Polis Akademisinde doktorasını yapmak isteyen öğrencilere ders kitabı olarak sunulacağını bildirdi.

Polis Akademisi Müdürü Cato Hemmingby, danışmanı profesör Toro Björgo ile birlikte konu üzerinde çalıştıklarını belirterek “teröristlerin nasıl hazırlık yaptıkları, nasıl hedef seçtikleri ve amaçlarına nasıl ulaştıklarını polislere öğretmemiz gerekiyor.

Bu nedenle Brevik’in ifadelerini ders olarak sunmak istiyoruz. Hazırlayacağımız ders kitabı gizli servis PST’nin eleman yetiştirmesine da katkıda bulunacak. İfadeleri toparlamamız biraz zaman aldı. Brevik’in de iznini almamız gerekti. Breivik, projemize karşı çıkmadı ama, bürokrasi nedeniyle çok zaman harcadık. Ders kitabında, aşırı sağcılar dışında, aşırı dincilerin terörizm faaliyetleri de yer alacak. Teröristlere ait her türlü materyale ulaşmak tabi ki mümkün değil ama verdikleri ifadeler ve ele geçirilen belgeler doğrultusunda bir ders kitabı hazırlamak mümkün. Biz de bunu yaptık” dedi.

DHA

BU HABERİN 1 YORUMU VAR.
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER