Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzin ve motorine zam yapılacağı yönündeki beklentilere ilişkin, "Son dönemde döviz kurlarında yaşanan sert düşüşle birlikte petrol fiyatları da uluslararası piyasalarda gerilemesine rağmen benzine ve motorine zam yapılmasına bir anlam veremiyorum. Bu zam uygulanmadan geri alınmalı. Akaryakıtta tavan fiyat uygulamasına geri dönülmeli" ifadesini kullandı.

Palandöken yaptığı yazılı açıklamada, petrole yapılan zamların piyasaları her alanda olumsuz etkilediğini belirtti.
Bendevi Palandöken, şunları kaydetti:

"Son dönemde döviz kurlarında yaşanan sert düşüşle birlikte petrol fiyatları da uluslararası piyasalarda gerilemesine rağmen benzine ve motorine zam yapılmasına bir anlam veremiyorum. Bu zam uygulanmadan geri alınmalı. Biz indirim beklerken benzine ve mazota zam yapılması doğru değil. Ramazan ayı öncesi bu zamlar piyasaları olumsuz etkiler, enflasyonu artırır. Benzin ve motorine zam yapılmasını iyi niyetli bulmuyoruz. Acilen akaryakıtta tavan fiyat uygulamasına geri dönülmeli"


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 17 Mayıs 2017 Çarşamba 16:22
    EPDK suan da gorevini yapmiyor akaryakit sirketleri bensin ve motorini olmasi gerekenin 15 20kurus ustunde satiliyolar bide utanmadan ustune zam yapiyolar gercekten yaziklar olsun.
  • Misafir 17 Mayıs 2017 Çarşamba 16:21
    bu zam tamamen petrol sirketlerinin keyfi zammi EPDK yi bile ele gecirmis adamlar o yuzden bosuna beklemeyin tavan fiyat gelmez
  • Misafir 17 Mayıs 2017 Çarşamba 16:20
    kesinlikle aciklama cok dogru bu tamamen keyfi zamlar dolar kuru artmadi brent petrolde 56dolardan 50dolara kadar geriledi
Kalan karakter : 2000
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme