İŞ-YAŞAM

25 MART 2017

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İDO’nun Osmangazi Köprüsü’nde geçiş ücretinde yapılan indirimi tahkime götürmesini, “Biz İDO sözleşmesinin tarafı değiliz. Tahkim kararına saygı duyarız. Başka bir kişinin ticari kaygısı
yerine ülke insanının ticari kaygısını taşırız” dedi. İDO’nun İngiliz ortağının, Osmangazi Köprüsü’ndeki indirimin  sözleşmelerine aykırı olduğu gerekçesiyle konuyu ABD’de tahkime taşıdığı basına yansımıştı.

ONLAR TARAF DEĞİL

Arslan, köprüyü insanlara hizmet etmek amacıyla yaptıklarını belirtirken, “İDO’nun kuralları ve verdiği hizmet farklı. Onlar zaten köprü ilk açıldığında rekabet çerçevesinde adımlar atmışlardı. Biz onlara ‘Niye bu adımları atıyorsunuz’ demedik. Saygı duyduk” diye konuştu. Arslan, İDO’nun yaptığı sözleşmenin tarafı olmadıklarını kaydederek “Onlar da bizim sözleşmemizin tarafı değil. Yüksel Planlama Kararı ile ücreti düşürdük. Kendisi, kendi sözleşmesinden kaynaklı tahkime gidiyorsa, gitmesine de saygı duyarız. Onların, bizim sözleşmemizle, bizim ücret indirmemizle direkt ya da dolaylı bir bağları yok” dedi.

SİBER SALDIRIYA KARŞI ALTYAPI

Arslan, Başbakanlık’ta çalışmaları devam eden Siber Güvenlik Kanun Tasarısı için “Etkin denetim, sır saklama, siber
olaylara müdahale gibi konularda yasal altyapı hazırlanıyor” dedi.

GAZETE HABERTÜRK


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
  • Misafir 16 Ocak 2017 Pazartesi 08:46
    konu abd olunca ister istemez bir saygı durumu oluyor. özgürlük var mı yok mu burdan da net bir şekilde anlaşılıyor!
  • Misafir 15 Ocak 2017 Pazar 09:55
    karara saygı duyacaksın tabii. imza atmışsın, taahüt vermişsin, garanti rakamlar için söz vermişsin...keyfi olarak birşeyleri değiştirirsen sonucuna katlanırsın. Pardon ülke olarak biz katlanacağız yani.
  • Misafir 14 Ocak 2017 Cumartesi 11:07
    GÜVENİRSEN DEVLETE,YERSİN KAZIĞI.DAHA BU BAŞLANGIÇ.ASIL KIYAMET 1915 KÖPRÜSÜ AÇILINCA KOPACAK.O ZAMANDA OSMANGAZİ KÖPRÜSÜNÜ YAPANLAR HOPLAYACAK.
Kalan karakter : 300
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme