Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), Otokar'ın "Milli İmkanlarla Modern Tank Üretim Projesi (Altay Projesi)" teklifini uygun bulmadı. 

Otokar'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, SSM'nin "Milli İmkanlarla Modern Tank Üretim Projesi" ile ilgili olarak en son 29 Ağustos 2016'da yapılan özel durum açıklamasında, SSM'ye BAFO (Best And Final Offer/En İyi ve En Son Teklif) sunulduğunun kamuya duyurulduğu hatırlatıldı.

Açıklamada, "SSM tarafından şirketimize bugün tebliğ edilen yazıda teklifin idari, mali ve teknik tüm yönleri ile değerlendirildiği ancak fiyat başta olmak üzere sözleşme şartlarında anlaşma sağlanamaması nedeniyle teklifin uygun bulunmayarak ihtiyacın ihale yöntemiyle karşılanmasına karar verildiği bildirilmiştir." denildi.

SSM'nin süreçle ilgili açıklamalarının takip edilerek ihale sürecine Otokar tarafından katılma kararı alınması halinde ilgili düzenlemeler uyarınca gerekli açıklamaların yapılacağı bildirildi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 28 Haziran 2017 Çarşamba 22:54
    Yandaş para kazanacak diye tank üretemiyoruz.
  • Misafir 28 Haziran 2017 Çarşamba 12:07
    Altay altay diye yıllardır yeri göğü inlettiğimiz tankın üretimine başlanamadımı daha?
  • Misafir 16 Haziran 2017 Cuma 09:33
    avusturya motor vermeyi kesince, üretime geçemedik, motor üretimi veya alımı olacak sonra seri üretim. İlk tasarlanan tanktı neredeyse en son o yapılacak.
Tüm yorumları göster(16)
Kalan karakter : 2000
Kredi hesaplama, kur çevirici, "bir depo kaça dolar?" ve fazlası için tıklayın.
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme