Banu Güsar’ın moderatörlüğünde başlayan seminer; Turizm Uzmanı, Rehber ve Belgesel Yapımcısı Özge Ersu‘nun “Turizmde Dijital Gelecek” sunumuyla devam etti. Ersu sunumunda; dijital çağın turizm ve otelcilik sektörüne getirdiği yenilikleri, bu çağa ayak uydurabilmek adına otellerin yapması gerekenleri, turizm rehberliğinde yaşanan değişiklikleri, sosyal medyanın ve mobil uygulamaların turizm için önemini anlattı.

Seminer, öğle arasından sonra Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü Öğretim Görevlisi ve Dijital Dönüşüm Derneği Başkanı İsmail Hakkı Polat ve Kadir Has Üniversitesi iNEO Girişimcilik Merkezi Sektörel İşbirliği Yöneticisi Didem Türköz’ün “Dijital Turizm ve Dijital Turist” sunumuyla devam etti.

İsmail Hakkı Polat; dijital dünya ile otelcilik sektöründe yaşanan gelişmeleri, dijital dünyanın geleneksel iş döngüsü üzerindeki etkileri, dijital turizm için ipuçlarını, dijital check-list ile otelcilerin neler yapması gerektiğini bizlere aktardı. Didem Türköz ise; “21. Yüzyılın Turizmi” başlığı altında dijital dünyanın yaşamımızı nasıl etkilediğini bizlere gösterdi.

Son konuşmacı, egegen Dijital Pazarlama Uzmanı Önder Aydın; “2017’de Dijital Dönüşüme Hazır Mısınız?” sunumuyla turizm sektöründe online tüketici davranışlarından ve Google çözümlerinden bahsetti. Google AdWords reklamlarının ne demek olduğunu ve bu reklamların otelcilik sektörünü nasıl etkilediğini açıklayan Aydın, konuşmasına katılımcılardan gelen soruları yanıtlayarak devam etti. Önder Aydın’ın konuşması ile son bulan seminer, katılımcılardan gelen iyi dönüşler sayesinde daha renkli hale geldi.

Özge Ersu, İsmail Hakkı Polat ve Didem Türköz’e davetimize katıldıkları, deneyim ve tecrübelerini bizlerle paylaştıkları için minnettarız. Ayrıca başka bir seminerde tekrar görüşmek üzere ayrıldığımız katılımcılarımıza, gelerek bizi onurlandırdıkları için çok teşekkür ederiz.

Ve son olarak; sonsuz desteği ile bu semineri düzenleyebilmemizi sağlayan Serdar Ceylan‘a ve seminerde emeği geçen tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 03 Haziran 2017 Cumartesi 00:42
    Böylesine dinamik ve enerji dolu bir beyin fırtınasında konuşmacı olarak yer aldığım için, ben de çok onur duydum. Düşündüğümüzden de uzun ve yoğun geçti tüm program. Özellikle ilk saatlerden son dakikaya dek katılımcı sayısında hiç bir azalma olmaması bizleri son derece mutlu etti. Elbette bir günde tüm sorunlar çözüm bulunacak değil ama, her yol bir adım atmakla başlıyor. Çeşme Otelciler Birliği nezdinde yönetimden toplantıda hazır bulunan tüm Egegen’e ekibine son derece özenli hazırlanmış bu program için teşekkür ederim. Elbette en büyük teşekkürlerimiz, günden ve bizler için çalışmamıza katılan değerli davetlilerimiz için. Yeni çalışmalarda buluşabilmek dileği ile Özge Ersu
  • Misafir 01 Haziran 2017 Perşembe 16:34
    Çok önemli bilgiler edindiğimiz, başarılı bir seminerdi. Teşekkürler egegen ailesi :)
  • Misafir 01 Haziran 2017 Perşembe 16:32
    İzmir için çok güzel bir etkinlik. Daha fazla etkinliklerin olması dileğiyle. İzmir'e bu tarz konuşmacıların daha çok gelmesi gerekir.
Tüm yorumları göster(4)
Kalan karakter : 2000
Kredi hesaplama, kur çevirici, "bir depo kaça dolar?" ve fazlası için tıklayın.
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme