Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, Booking.com'un kapatılması ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada booking.com'un faaliyetlerinin durdurulmasının online pazardaki dengeleri bozduğunu, bu portaldan boşalan alana güvenilir olmayan, tüketiciyi aldatmaya yönelik ve iyi niyeti suistimal eden internet sitelerinin girdiğini ileri sürdü.

Mağduriyetlerin her geçen gün arttığını, bu alanda bir an önce mevzuat düzenlemesi yapılması gerektiğini vurgulayan İşler, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:"Bu platform tüketici ile satıcıyı aracısız bir araya getiriyordu, sektörde dengeler kurulmuştu. Ancak yasakçı bir zihniyetle yapılan girişim, anlık ve beklenmedik bu gelişme dengeleri bozdu. Biz de booking.com'un vergi yükümlüsü olmasından, vergi vermesinden yanayız. Online dünyaya ilişkin mevzuatın bir an önce düzenlenmesi ve pazarın kontrol altına alınması, güvenilir markaların Türkiye pazarında olmasının sağlanması lazım.

Sayın Ekonomi Bakanımız'dan, Kültür ve Turizm Bakanımız'dan ricamız booking.com yetkilileri ile bir araya gelmeleri. Onların vergi yükümlüsü olmasının, vergi ödemesinin sağlanması ve bizim de iş yapma şansımız ve ortamının tekrardan sağlanması gerekiyor"

 • Booking
 • booking kapatılma kararı
 • booking son durum
 • booking Türkiy

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
 • Misafir 11 saat önce
  turizmciler sikayet etti booking com kapandi..simdi aglayip sikayet ediyorsunuz..??
 • Misafir 13 saat önce
  Vikipedi yi bile kapatan bir zihniyetten ne beklenilebilirki?. İnternette işlerine gelmeyen en ufak şeyde kapatıyolat siteyi
 • Misafir 14 saat önce
  Mesela hangileri????
Tüm yorumları göster(4)
Kalan karakter : 2000
Kredi hesaplama, kur çevirici, "bir depo kaça dolar?" ve fazlası için tıklayın.
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme