ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Kayapınar ilçesine bağlı Huzurevleri mahallesinde zırhlı polis aracından, dur ihtarına uymayan göstericiye ateş açıldı. Açılan ateş sonucu 16-17 yaşlarında olduğu öğrenilen gösterici ayağından yaralandı. Bu sırada zırhlı araç, karşı yönden gelen bir sivil araçla çarpışarak, devrildi. Olayda, 3 polis de yaralandı. 

DBP'nin Abdullah Öcalan'ın yakalanılışının 16'ncı yıldönümü nedeniyle düzenlediği yürüyüş sonrasında, kentin birçok bölgesinde olaylar çıktı. Merkez Yenişehir, Sur, Bağlar ve Kayapınar ilçelerinin çeşitli sokak ve caddelerinde barikatlar kurarak, ateş yakan gruplara, polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.

Polis, Kayapınar ilçesine bağlı Huzurevleri mahallesinde de eylem yapan bir grubu dağıttı. Bu sırada polis, grup içerisindeki bir çocuğu zırhlı araçla kovalamaya başlarken, zırhlı araçtan çocuğun durması yönünde ihtarda bulunuldu. Ancak 16-17 yaşlarında olduğu öğrenilen çocuğun, ihtara uymadığı belirtildi.

Bunun üzerine polisin ateş açmasıyla çocuğun ayağından yaralandı bildirildi. Bu sırada, zırhlı polis aracı da karşı yönden gelen sivil bir araçla çarpışarak, devrildi. Olayda 3 polis de yaralandı. Yaralı çocuk ve polisler olay yerine çağrılan ambulanslarla tedavileri yapılmak üzere hastaneye kaldırıldı.


Olay yerine gelen çok sayıda polis de, çevrede geniş güvenlik önlemleri alarak, incelemelerde bulundu. Devrilen zırhlı araç çekici ile kaldırıldı. Kentin bazı bölgelerinde olaylar sürüyor.

İHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000