ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeşilay iftar programında konuştu. Erdoğan, hükümet kurma sürecine ilişkin "Dünyada ve bölgemizde gerçekten hayati gelişmelerin yaşandığı bir dönemde, Türkiye'nin hükümet meselesiyle uğraşmak zorunda kalmasını asla arzu etmezdim ama şartlar ülkemizi bu noktaya getirdi. İnşallah bu dönemi de en kısa sürede ve en hayırlı şekilde geride bırakacağız. Milletimiz 7 Haziran'da takdirini ortaya koydu. Bu tablodan bir hükümet çıkmazsa çözüm merci yine milletimizin ta kendisidir. Eğer parlamento çözemiyorsa çözecek olan milletimizin ta kendisidir. Yani kimse bu noktada milletimize gitmekten çekinmesin, kaçmasın" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Kızılay ve Yeşilay'ı uluslararası alanda farklı bir noktada görmek istiyoruz. Bir Müslüman'ın ne uyuşturucu, ne alkol, ne kumarla hiçbir işi olamaz, sigarayı da ben bu kapsamda değerlendiriyorum. Zararlı alışkanlıklarla mücadele etmeye devam edeceğim.

KOALİSYON ARAYIŞLARI 

Meclis'te çoğunluğa sahip bir hükümetin en kısa sürede kurulması temennimdir. Tüm siyasi partilerimizi bu konuda sorumluluk üstlenmeye davet ediyorum. Türkiye'nin önünde çok ciddi sorunlar, alınması gereken çok önemli kararlar var. Bu yükün altından kalkabilecek güç, dirayet ve kararlılıkla bir hükümet kurulması arzusundayım. Azınlık hükümetinin böyle bir imkana sahip olamayacağına inanıyorum. Aynı şekilde gündemimizdeki kritik meselelerde asgari bir anlayış birliği sağlayamamış partilerin kuracağı hükümetin de ihtiyacımız olan çözümleri üretemeyeceği kanaatindeyim.

Hükümetin kurulamaması halinde yapılacak işlemlerde tarafımdan adım adım hayata geçirilecektir. 

Dünyada ve bölgemizde gerçekten hayati gelişmelerin yaşandığı bir dönemde, Türkiye'nin hükümet meselesiyle uğraşmak zorunda kalmasını asla arzu etmezdim ama şartlar ülkemizi bu noktaya getirdi. İnşallah bu dönemi de en kısa sürede ve en hayırlı şekilde geride bırakacağız. Milletimiz 7 Haziran'da takdirini ortaya koydu. Bu tablodan bir hükümet çıkmazsa çözüm merci yine milletimizin ta kendisidir. Eğer parlamento çözemiyorsa çözecek olan milletimizin ta kendisidir. Yani kimse bu noktada milletimize gitmekten çekinmesin, kaçmasın. İnşallah bu dönemi de en kısa sürede en hayırlı şekilde geride bırakacağız. 

MISIR'DA YAŞANANLAR

Halkın iradesini yok sayanlara karşı mücadelem devam edecek. Benim nezdimde Mısır'ın cumhurbaşkanı Mursi'dir.

ERDOĞAN'IN TWİTTER MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi Twitter hesabından, siyasi partilere hükümet kurma çalışmalarıyla ilgili çağrıda bulundu. 

Erdoğan'ın Twitter mesajı şöyle:

Meclis'te çoğunluğa sahip bir hükümetin en kısa zamanda kurulması için tüm siyasi partilerimizi sorumluluk üstlenmeye davet ediyorum.

Hükümetin kurulamaması halinde yapılacak işlemler de tarafımdan adım adım hayata geçirilecektir.

Eğer, parlamento bu işi çözemiyorsa çözecek olan yine milletimizdir. Kimse millete gitmekten korkmasın, çekinmesin.

  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
  • Yeşilay
  • koalisyon
  • 7 Haziran seçim sonuçları

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(14)
Kalan karakter : 2000