SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Başbakan Binali Yıldırım: 15 Temmuz şehitlerinin isimleri yaşatılacak

21 Eylül 2016 Çarşamba, 13:37:12Güncelleme: 16:03:04

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Merkezi'ndeki 15 Temmuz köşesinin açılışında konuştu. Yıldırım, İstanbul ve Ankara'da birer şehitlik yapılacağını söyledi

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Binali Yıldırım Sonra Oku

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Merkezi'ndeki 15 Temmuz Köşesi'nin açılışını yaptı. Açılıştan önce konuşan Yıldırım, şehitlerin emanetine sahip çıkılacağını belirterek, "Şehitlerin hatırasını yurdun her köşesinde yaşatıyoruz. Hepsinin ismi bir yere verilecek" dedi.

Başbakan Yıldırım, şöyle konuştu:

"15 Temmuz şehitlerimiz asla ve asla bu millet tarafından unutulmayacak. Çünkü 15 Temmuz, Türkiye'nin ikinci kurtuluş mücadesinin adıdır. Dünya tarihinde hiçbir millete nasip olmayan büyük bir kahramanlık destanını bu yiğitlerimiz yazdı. Cumhurbaşkanına, Hükümetine, memleketine, bayrağına sahip çıktı. Karşılarında tanklar, toplar, uçaklar, ağır silahlar vardı. Onların nesi vardı? Allah'ı vardı, imanı vardı. Elinde de ay yıldızlı bayrağı vardı. Onların hatırasını yaşatmak, emanetlerine sahip çıkmak bizim en asli görevimizdir. Aziz şehitlerimiz emanetiniz emanetimizdir, rahat uyuyun. Genel başkan yardımcımızın mütevazı ama bir o kadar da anlamlı bu faaliyetinden dolayı tebrik ediyorum. Şehitlerimizin hatırasını yurdun her köşesinde yaşatıyoruz. Bunun kararını aldık. Hepsinin ismi bir yere verilecek. Hepsinin ismi ölümsüzleştirilecek. Bunun çalışması devam ediyor. İstanbul'da, Ankara'da birer şehitlik yapıyoruz. Onların geride bıraktıkları emanetler de bizim emanetimizdir. Gerek FETÖ ile gerek bölücü terör örgütü ile mücadelede hayatını kaybeden bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bu dayanışma duygusu Türkiye'nin en büyük teminatıdır."

15 Temmuz Şehitleri Köşesi

BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER