SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

MHP'den şortlu hemşireye yapılan saldırıya pankartlı tepki

22 Eylül 2016 Perşembe, 20:18:35Güncelleme: 20:21:51

İstanbul'da şort giydiği için otobüste bir kadının tekmelenmesi olayına MHP'nin Bodrum İlçe Başkanlığı'ndan pankartlı tepki geldi

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
MHP Sonra Oku

MHP Bodrum İlçe Başkanlığı, hemşire Ayşegül Terzi'nin şort giydiği için saldırıya uğramasına tepki gösterdi, binaya 'Kadına şiddete hayır, bir kadına tekme atmak sadece karnındaki bebeğin hakkıdır' yazılı pankart astı.

MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar, hem kadına hem çocuğa şiddet uygulanmasına karşı olduklarını söyledi. Kesinlikle bu tür davranışları kabul ve tasvip etmelerinin söz konusu olmadığını belirten Sancar, şunları söyledi:

"Kadın ve çocuklarımız en kutsal varlıklarımızdır. Bir vatandaşımızın giyimi, kuşamı ve davranışları üzerine yapılan her türlü saldırıya karşıyız. Herkes birbirine özel yaşantısına, giyimine saygı göstermeli. Aksi takdirde bu tür davranışlar ileride başı örtülü kadınlarımıza da yönelik yapılabilir. Bu tür hareketler, basit bir tekme atma vakası olarak görülmemeli. Vatandaşlarımız arasındaki kutuplaşmayı arttırmaktan başka bir işe yaramaz. Kadınlarımıza yönelik her türlü hareket önce buna tanık olan erkekler olarak bizler müdahale etmeli önlemeliyiz."

DHA

BU HABERİN 2 YORUMU VAR.
Misafir 3 saat önce

Çok iyi.

21 0
Cevapla
Misafir 3 saat önce

aynen katiliyorum

18 0
Cevapla
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER