18 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Sivas'ta yalnız yaşayan yaşlı kadın evinin yıkılması için müteahhit firmayla anlaşamadı. Evin bulunduğu sokaktaki diğer evlerin sahipleriyle anlaşan firma evleri yıkınca yaşlı kadının evine girmek için kullandığı kapının önünde yaklaşık 5 metre yükseklikte çukur oluştu.

Kızılırmak Mahallesi'nde 2 katlı müstakil evde yaşayan 82 yaşındaki Emine Kutluca'nın evinin bulunduğu sokaktaki diğer evlerin sahipleriyle görüşen müteahhit firma hak sahipleriyle anlaşma sağladı. Yaşlı kadınla da görüşen müteahhit firma evini, kat karşılığı vermek isteyen kadınla anlaşamadı. Başka hissedarları da olan evin sahipleriyle anlaşma sağlayamayan müteahhit firma evin bulunduğu sokaktaki anlaştığı evleri yıktı. Müteahhit firma yaşlı kadının evden çıkması için evin elektriğini ve suyunu kesti. Sokakta bulunan diğer evler yıkılınca Kutluca'nın evine girmek için kullandığı kapının önünde yıkımın ardından yaklaşık 5 metre yükseklikte çukur oluştu. Evin suyu olmadığı için tuvalet ihtiyacını komşularında karşılayan yaşlı kadın, evinden dışarı çıkmak için komşusunun evinin bahçesini kullanmak zorunda kalıyor. Eşi vefat eden ve çocuğu olmayan yaşlı kadının evinin kapısını görenler ise şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

"YAN KOMŞUDAN EVİME GİRİYORUM"

Yaşadığı olayın şokunu yaşayan Emine Kutluca, "Müteahhit 'size bir ay müsaade' dedi. 'Yeriniz ev etmiyor buralar yeşil alan olacak' dedi. 'Ben bir yere gidemem benim kimsem yok' dedim. Buranın mirasçı malı olduğunu söyledim. Ben hissedarları söyledim. Hissedarlarla anlaşamayacağını söyledi. 'Buralardan yer veremem' dedi. Ben de bir yere gitmem dedim" diye konuştu.

Suyunun kesik olduğunu tuvalet ihtiyacını komşulara giderek giderdiğini anlatan Kutluca, kapıyı kullanamadığını ifade ederek, "Yan komşudan evime giriyorum. Bu kapıyı açsam aşağı düşerim. Ben müteahhitle hiç bir anlaşma yapmadım. İmzalamayacağımı söyledim. Sen bana buralarda yer vermedikten sonra imza vermem dedim" ifadelerini kullandı.

EMİNE TEYZEYE VALİLİK SAHİP ÇIKTI

Sivas Valisi Davut Gül, basında yer alan haberler üzerine kendisinden yardım isteyen 82 yaşındaki Emine Kutluca'yı akşam saatlerinde akrabalarının evinde ziyaret etti. Yaşanan sıkıntı hakkında Kutluca'dan detaylı bilgi alan Vali Gül, devletin her zaman kendisinin yanında olacağını söyledi. Devlet olarak inşaat firmasıyla ilgili yasal işlem başlatılacağını dile getiren Gül, yaşlı kadını kendi konutunda dahi misafir edebileceğini ifade ederek dilerse istediği yerden ev kiralanabileceğini, her türlü eşyasının da temin edileceğinin sözünü verdi. İnşaat çalışmasının yürütüldüğü alana gidip bölgeyi de inceleyen Gül, mağduriyete sebep olan yüklenici firma yetkilisiyle bizzat görüşüp kendisine uyarılarda bulundu. Ziyaretin sonunda Kutluca'ya yeni bir ev kiralandığı ve en kısa süre içerisinde de yeni eşyalarının alınacağı bilgisi verildi.

İHA - DHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 04 Kasım 2016 Cuma 01:17
  Çürümşz haberimiz yok bu nasl bi vicdan
 • Misafir 03 Kasım 2016 Perşembe 20:14
  sözün bittiği değil insanlığın adamlığın inancın bittiği anlamına gelir
 • Misafir 03 Kasım 2016 Perşembe 17:15
  allaha havale ediyorum
 • Misafir 03 Kasım 2016 Perşembe 14:12
  para hırsı bi insanı bu kadar kör ve acımasız nasıl ediyor yahu devletin bu konuya el koyması gerek
 • Misafir 03 Kasım 2016 Perşembe 14:09
  mutaahhitin evinin önünüdekazsınlar bence
 • Misafir 03 Kasım 2016 Perşembe 13:56
  Umarim yetkililer mütahitin calisma iznini iptal ederler
 • Misafir 03 Kasım 2016 Perşembe 13:46
  burası yeşil alan olacak ne demek yaa? senin projende kadının arsası yeşil alan olacak diye kadının hakkı yok mu oluyor? böyle saçma bir şey duymadım hayatımda.
 • Misafir 03 Kasım 2016 Perşembe 13:35
  yazık be kadına
 • Misafir 03 Kasım 2016 Perşembe 13:24
  nasıl insanlarsınız siz.....
 • Misafir 03 Kasım 2016 Perşembe 13:14
  görünüyor ki yaşlı kadını bulmuşlar, hakkını arayamaz demişler. suyu, yolu kesmek ne demek.
Kalan karakter : 300