19 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği sahte plaka denetlemesine polis ekibi, plakası kapalı giden gelin arabasını durdurdu. Gelin arabasını kullanan damat Hakan Sönmez'e 412 TL para cezası kesildi. Polis ekiplerini karşılarında gören damat ve gelin kısa süreli şaşkınlık geçirdi.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Trafik Denetleme Şube ekipleri, il merkezindeki çeşitli yerlerde 'APP' plaka (sahte plaka) uygulaması yaparak durdurdukları araçların plakalarını inceledi. Yaklaşık 1.5 saat süren ve 15 trafik polisi ile Samsun Trafik Denetleme Şube Müdürü Mustafa Akar'ın da katıldığı denetlemeye plakası 'Kübra-Hakan' yazısı ve kırmızı kalp ile kapatılan gelin arabası da takıldı. Otomobilin plakası kapatılarak gelin Kübra ve damat Hakan Dönmez'in adının yazıldığı kağıdın yapıştırıldığını gören polis gelin arabasını durdurdu.

Gelin ve damat kısa süre şaşkınlık geçirdi. Araç sürücü damat yanında oturan gelin ile birlikte polislerden olanları anlamaya çalıştı. Polis, damat Hakan Sönmez'e plakayı kapatmasından dolayı 412 TL para cezası kesti. Plaka kapatmanın yasak olduğunu bilmediğini ifade eden damat Hakan Sönmez, "Plaka kapatmanın yasak olduğunu bilmiyordum. Teşekkür ederim. Kuaföre yeteşeceğiz" dedi. Denetlemede araçlarda özellikle 'APP' olarak bilinen aksesuar amaçlı kullanılan sahte ve mühürsüz plakalar üzerinde uygulama yapan polis ekipleri, 29 otomobil sürücüsüne toplam 11 bin 948 TL para cezası kesti.

DHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 09 Kasım 2016 Çarşamba 17:34
  Bence karar yanlis..!
 • Misafir 09 Kasım 2016 Çarşamba 17:25
  Kuralsa her vatandaş uymalı. Evleniyorum diyerek yanlış yapılmaz. Polis kanunu uygulamış. Doğru bir karar
 • Misafir 09 Kasım 2016 Çarşamba 17:25
  Evet aşırılıklardan kaçınmalı!
 • Misafir 09 Kasım 2016 Çarşamba 17:23
  samsunda sıradan bir konvoy
 • Misafir 09 Kasım 2016 Çarşamba 16:42
  Dogru karar, artik son verilmeli boyle cahilliklere. Dunyanin heryerinde yasak
Kalan karakter : 300