24 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Irak'ın kuzeyinde sınırın sıfır noktasına yapılan operasyonda, PKK'lı teröristlerle sağlanan sıcak temas sonucu çıkan çatışmada, 1 teröristin yanındaki el bombaları ve kaleşnikof piyade tüfekleriyle yaralı olarak ele geçirildiğini bildirdi. Askerler ve güvenlik korucularının yaralı teröriste ilk yardım müdahalesini yaptığı ve teröristin tedavi edilmek üzere hastaneye sevk edildiği belirtildi.

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ndeki Derecik Umurlu Kalmış Tepe ve Gedik Tepe bölgesinde bulunan Türk birliklerine zaman zaman Irak kuzeyinden havan ve diğer silahlarla tacizlerde bulunulması üzerine, dün sınırın sıfır noktasına operasyon düzenlendiği belirtildi. TSK'dan yapılan açıklamaya göre, 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığı ve 3'üncü Dağ Komando Tabur Komutanlığı'nın personeliyle güvenlik korucuları tarafından Irak kuzeyinde, sınırın sıfır noktasına yapılan operasyonda, Zeti kuzeybatısı Sare Batin Tepe bölgesinde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle sıcak temas sağlandı.

TERÖRİST TEDAVİ EDİLMEK ÜZERE HASTANEYE SEVK EDİLDİ

Çıkan çatışmada 1 terörist 2 kaleşnikof piyade tüfeği ve 5 el bombasıyla yaralı olarak ele geçirildi. Ardından askerler ve güvenlik korucularıyla beraber yaralı teröriste ilk yardım müdahalesi yapılarak, terörist tedavi edilmek üzere hastaneye sevk edildi.

TSK'dan yapılan açıklamada ayrıca bugüne kadar Şemdinli'de toplamda 65, Hakkari'de ise 511 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi. Öte yandan belirtilen aynı tarihte Hakkari Dağ ve Komando Tugayı'nın personeli tarafından, Yüksekova Hisar Dağı bölgesinde, sınıra sıfır noktasında bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından hazırlanan el yapımı patlayıcıların bulunarak, imha edildiği kaydedildi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 16 Kasım 2016 Çarşamba 18:48
  bence her şey askerin o anki pskolojisine bağlı
 • Misafir 16 Kasım 2016 Çarşamba 18:19
  aklınızımı yitirdiniz neden tedavi ediyorsunuz tersi olsa onlar ne yaparlar sıkın kafalarına gitsin sağ bırakmayın
 • Misafir 16 Kasım 2016 Çarşamba 13:14
  Kafalarına sıkamazlar. Türk milleti mensubu bunu yapamaz.
 • Misafir 16 Kasım 2016 Çarşamba 13:06
  Geçenki infaz neydi peki???
 • Misafir 16 Kasım 2016 Çarşamba 12:45
  sırf sorguya çekilmek için tedavi edilmeli yoksa tedavi malzemelerine yazık boşa gidiyor...
 • Misafir 16 Kasım 2016 Çarşamba 12:45
  olay tc vatandaşlığı falan değil. yaralı terörist hiç bir zaman öldürülmez. konuşması ve örgütü deşifre etmesi için tedavi edilir. askerlik de mi yapmadınız
 • Misafir 16 Kasım 2016 Çarşamba 12:38
  Tc vatandaşı böyle olurmu??? Mehmetçigin büyüklügü ayrı konu ama bence kafalarına sıkmalılar
 • Misafir 16 Kasım 2016 Çarşamba 12:35
  t .c vatandaşıysa neden t.c vatandaşlarını öldürüyor.
 • Misafir 16 Kasım 2016 Çarşamba 12:27
  Aferin mehmetciğe sonuçta tc vatandaşı yardım ettiği kişi.
Kalan karakter : 300