20 ŞUBAT 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Her şey geçen hafta psikolog Cihan Çelik’in Kadıköy-Pendik minibüs hattında eski öğrencisi otizmli Alican’ı görmesiyle başladı. Alican’ın yüksek sesle bağırması nedeniyle minibüsten indirilmek istenmesi üzerine yaşadıklarını sosyal medya hesabından paylaşan Çelik, bir anda gündem oldu. Henüz bu şokun üzerinden çok geçmemişken basına yansıyan bir başka minibüs olayı da önceki gün Kadıköy-Kartal minibüs hattında yaşandı.

‘DEDE GÖZYAŞLARINA BOĞULDU’

Otizm ve çocuk-aile danışmanlığı yapan Psikolog Çelik o gün yaşananları, “Alican otizimli bir çocuk, ailesi onu dedesi ve anneannesine bırakmıştı. Arada bir yüksek sesle bağırıyor. O gün dedesi Nejat Bey minibüse binerken herkese ‘Kusura bakmayın Göztepe’de ineceğiz’ dedi. Bir yolcu Alican’dan rahatsız oldu ve inin diye bağırmaya başladı. Birkaç kişi daha destek verince dedesi de inmek istedi. Ben inmelerini engelledim. Tartışmalar üzerine Nejat Bey ‘Allah Alican’ın canını benden önce alsın, yoksa kimse bakmaz bu çocuğa’ diyerek ağlamaya başladı” diye anlattı.

SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Kadıköy-Kartal hattında yaşanan olayda ise bir anneanne, otizmli torunuyla minibüse binmek istedi. Şöför öne oturmasına izin vermeyince çocuk telaşlandı ve kaçtı. Torununu kaybettiğini sanan anneanne sinir krizi geçirdi.

Yeniden durağa gelen çocuk bu kez arkadaki minibüse binerek yine ön koltuğa oturdu. Yakınındaki bir kafede bulunan otizmli çocuğu olan babalar olayı telefonla kayda aldı. Polis ekipleri çocuğu arkadaki minibüse bindirerek yoluna devam etti.

Can METE / GAZETE HABERTÜRK


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 29 Aralık 2016 Perşembe 17:28
  TOPLUM OLARAK COK KÖTÜYE GİDİYORUZ
 • Misafir 28 Aralık 2016 Çarşamba 16:16
  Allah bildiği gibi yapsın inşallah vicdansızlar o çocuklar melekler kadar masum ve temiz Allahım hepsine ve her birimize yardım etsin inşallah.. :(
 • Misafir 28 Aralık 2016 Çarşamba 12:56
  Bu insanlarda hiç Allah korkusu ve merhamet duygusu yok mu!
 • Misafir 28 Aralık 2016 Çarşamba 12:43
  merhamet duygusunu kaybetmisse anliyamaz birazcik saygi cocuklara
 • Misafir 28 Aralık 2016 Çarşamba 12:10
  Yarabbi sen sifasini veresin
 • Misafir 28 Aralık 2016 Çarşamba 11:32
  lokantada yemek yerken hasta bir cocuk bayağı bir ses yaptı.ailesi üzülecek diye kafamızı çevirip bakmadık bile rahatsız olduğumuzu bildirmedik.Rabbım insanlara merhamet et.
 • Misafir 28 Aralık 2016 Çarşamba 11:23
  insanlığından utansınlar
 • Misafir 28 Aralık 2016 Çarşamba 11:08
  HERKES BİR ENGELLİ ADAYIDIR
 • Misafir 28 Aralık 2016 Çarşamba 11:03
  böyle vicdansızlık olurmu ya otizm hepimizin çoçuğunda olailir onları topluma kazandırmak yerine dışlamak neyin nesi
 • Misafir 28 Aralık 2016 Çarşamba 11:01
  neden ''benimde başıma gelebilir benimde çocugum otizmli olabilir '' empatisi kurulmuyor yazıklar olsun bize ne oluyor bize ?
Kalan karakter : 300