ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Türk vatandaşlarının çoğunlukla yaşadığı Almanya, Avusturya ve Belçika başta olmak üzere, çok sayıda ülkede örgütlü olan CHP, halk oylamasında, anayasa değişikliğine neden "hayır" denilmesi gerektiğini yurt dışında da anlatacak.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Parti Örgütü, Örgüt Yönetimleri ve Yurt Dışı Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl başkanlığında yürütülen çalışmalar kapsamında CHP, yurt dışı hazırlıklarını tamamladı.

Yurt dışındaki vatandaşların oylarına büyük önem veren CHP, gurbetçilerle bire bir temas kurarak, çeşitli toplantılar düzenleyerek, "hayır"ın gerekçelerini açıklayacak.

Yapılacak anayasa değişikliği ile "Rejimin değişeceğini, parti devletinin yaratılacağını, TBMM'nin tasfiye edileceğini, çatışma ve terörün artacağını, Türkiye'nin bölüneceği"ni savunan CHP, gerekçelerini bildiri halinde yurt dışında yaşayan vatandaşlara da ulaştıracak.

Konuya ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan Tekin Bingöl, yaklaşık 3,5 yıldır yurt dışında CHP olarak örgütlenme çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirterek, bu çalışmalara son dönemde daha da hız verdiklerini kaydetti.

Partisinin yurt dışı örgütlerinin, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde sandık örgütlenmesi, sandık görevlileri ve saklama kurulları konusunda üst düzey çalışmalar gerçekleştirdiğini ifade eden Bingöl, bu seçimlerde yaşanan deneyimlerin kendilerine çok şey kattığını belirtti.

"SANDIKLARA SAHİP ÇIKACAĞIZ"

Anayasa değişikliği kapsamında gerçekleştirilecek referandumda da CHP örgütlerinin önemli çalışmalara imza atacağını vurgulayan Bingöl, halkın iradesi olan sandıklara sahip çıkacaklarını açıkladı.

Bingöl, yurt dışında önemli sayıda Türk vatandaşının yaşadığını hatırlatarak, "Yurt dışındaki sandık örgütlenmemizi tamamlamış durumdayız, hazırlıklarımız önemli ölçüde tamam. Oradaki vatandaşlarımıza anayasa değişikliğiyle ilgili düşüncelerimizi aktarıyoruz, aktaracağız. Vatandaşlarımızın sandığa giderken ülkemizin 'hayır'ına oy kullanacağına inanıyoruz." dedi.

Çalışmalar kapsamında kendisinin de yurt dışına bir dizi ziyaretler yapacağını bildiren Bingöl, buralarda vatandaşlarla ve parti örgütleriyle bir araya geleceğini kaydetti.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000