ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

2 yıl önce bindiği minibüste vahşice katledilen 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan, ölümünün ikinci yılında anılıyor. Özgecan Aslan ile ilgili bir anma mesajı da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter üzerinden attığı tweette "Tam iki yıl önce vahşi bir cinayet sonucu genç yaşında hayatını kaybeden #ÖzgecanAslan kızımızın acısı yüreğimizde hala çok derin, çok taze. Biricik kızımız Özgecan'ı bu vesileyle rahmetle yad ediyor, kadına yönelik şiddetin ülkemizde ve tüm dünyada son bulmasını diliyorum." ifadesini kullandı.

Aynı zamanda kadına şiddete de dikkat çekerek "Özgecan Aslan cinayeti, kadına yönelik şiddetin durmaksızın mücadele edilmesi gereken bir sorun olduğunu bizlere anlattı. Özgecan ve kaybettiğimiz tüm canların hatırasını yaşatmak, kadına yönelik şiddete her zaman güçlü bir şekilde DUR demekle mümkündür." mesajını yayınladı.

KILIÇDAROĞLU: "GÜZEL EVLADIMIZI RAHMETLE ANIYORUM"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ölümünün ikinci yılında Özgecan Aslan'ı Twitter'dan attığı tweetle andı. Kılıçdaroğlu, attığı tweette "Özgecan Aslan vahşice katledileli tam 2 yıl oldu. Güzel evladımızı rahmetle anıyor, kadın cinayetlerinin son bulmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000